Š.g. 20. aprīlī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 5. d klases skolēni devās programmas “Latvijas skolas soma” atbalstītā ekskursijā uz Aglonu.

Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Aglonas Maizes muzeju, kur muzeja saimniece Vija parādīja, kā agrāk mala graudus, lai iegūtu miltus, pastāstīja par maizes cepšanas tradīcijām un maizes krāsnīm, par senām receptēm.

Skolēniem bija iespēja pašiem izveidot savu maizes kukulīti un ieturēt garšīgu maltīti pie saimes galda.

Kamēr bērni malkoja garšīgo zāļu tēju ar medu un ābolkūku, izcepās maizes klaipiņi. Ooo! Cik garšīgi smaržoja svaigi ceptā maize! Pēc tam skolēni devās apskatīt Aglonas Baziliku. 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
5. d klases audzinātāja
Inese Sardiko

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ielīgošanas svētki pirmsskolā

Š.g. 19. jūnijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas izglītības iestādē valdīja īsta svētku noskaņa – bērni kopā ar skolotājām svinēja Ielīgošanas svētkus! Pasākuma laikā ciemos ieradās

Lasīt tālāk »

Mēs tiekamies skolā

2026. gada 5. jūnijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā virmoja atkalsatikšanās sajūtas un atmiņu stāsti – notika ikgadējais absolventu vakars, kurā piedalījās gan Zinātņu vidusskolas, gan 3.

Lasīt tālāk »
Search