Teātra dienas aktivitātes skolā

27. martā visā pasaulē atzīmē Starptautisko Teātra dienu, ko 1962. gadā iedibināja UNESCO Starptautiskais teātra institūts.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 10. c skolēni, apgūstot teātra mākslu, skolotājas Ludmilas Frolovas iedrošināti, veidoja šai dienai veltītas aktivitātes,, lai iepriecinātu un izglītotu 1. – 6. klašu skolēnus.

1. klašu skolēni minēja vārdus, spēlējot “Mēmo šovu”, un mācījās izmantot savu ķermeni, lai parādītu vārdu, neizmantojot runāšanu.

2. klašu skolēni pulcējās skolas aktu zālē, lai noskatītos brāļu Grimmu pasaku “Sarkangalvīte”, kas tika parādīta pantomīmas žanrā. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā darbojas ēnu teātris, minēt mīklas, kā arī pašiem izspēlēt pasakas lomas.

3. klašu skolēni uzzināja par Teātra dienas tradīcijām un pārbaudīja savu erudīciju kahoot spēlē viktorīnā.

4. klašu skolēni aktu zālē skatījās teātra izrādi par zēnu, kurš ticēja saviem sapņiem un piepildīja tos. Izrādes scenāriju rakstīja paši vidusskolēni.

Arī 6. klašu skolēni vairāk uzzināja par Teātra dienas tradīcijām un teātri, kā arī pārbaudīja sevi, atbildot uz jautājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas un literatūras jomas koordinatore
Vilma Tāraude

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search