Teātra dienas aktivitātes skolā

27. martā visā pasaulē atzīmē Starptautisko Teātra dienu, ko 1962. gadā iedibināja UNESCO Starptautiskais teātra institūts.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 10. c skolēni, apgūstot teātra mākslu, skolotājas Ludmilas Frolovas iedrošināti, veidoja šai dienai veltītas aktivitātes,, lai iepriecinātu un izglītotu 1. – 6. klašu skolēnus.

1. klašu skolēni minēja vārdus, spēlējot “Mēmo šovu”, un mācījās izmantot savu ķermeni, lai parādītu vārdu, neizmantojot runāšanu.

2. klašu skolēni pulcējās skolas aktu zālē, lai noskatītos brāļu Grimmu pasaku “Sarkangalvīte”, kas tika parādīta pantomīmas žanrā. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā darbojas ēnu teātris, minēt mīklas, kā arī pašiem izspēlēt pasakas lomas.

3. klašu skolēni uzzināja par Teātra dienas tradīcijām un pārbaudīja savu erudīciju kahoot spēlē viktorīnā.

4. klašu skolēni aktu zālē skatījās teātra izrādi par zēnu, kurš ticēja saviem sapņiem un piepildīja tos. Izrādes scenāriju rakstīja paši vidusskolēni.

Arī 6. klašu skolēni vairāk uzzināja par Teātra dienas tradīcijām un teātri, kā arī pārbaudīja sevi, atbildot uz jautājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas un literatūras jomas koordinatore
Vilma Tāraude

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Rudens krosa stafetes

Š.g. 21. septembrī Stropu estrādē notika Daugavpils pilsētas rīkotās sacensības ”Rudens krosa stafetes 2023″. Daugavpils Zinātņu vidusskolas sportisti startēja veiksmīgi, pamatskolu grupā izcīnot 1. vietu

Lasīt tālāk »

Panākumi pludmales volejbolā

Š.g. 22. septembrī Ogrē notika Latvijas skolēnu 77. spartakiāde pludmales volejbolā. Sacensības notika divās vecuma grupās: 2004.– 2007.g.dz. un 2008.–2010.g.dz. Daugavpils Zinātņu vidusskola startēja ar

Lasīt tālāk »