Alpakas un bebri – tepat tuvumā

Š.g. 22.septembra rītā 4.c un 4.d klašu izglītojamie atnāca uz skolu nevis, lai mācīties, bet lai kuplā pulkā dotos aizraujošā ceļojumā uz Alpaku salu un Bebra māju.

Pēc 50 minūšu brauciena visi nokļuva vietā, kur, pēc alpaku saimnieka vārdiem, vienmēr ir viens gadalaiks – alpaku gadalaiks. Skolēni bija sajūsmā, redzot piemīlīgos dzīvniekus tik tuvu. Bijām ļoti pārsteigti par saimnieka stāstu par alpaku dzīvesveidu, bet daudz ko zināja arī paši bērni, ar ko pārsteidza alpaku īpašnieku.

Visiem bija iespēja piedalīties safari braucienā, par ko īpaši nopriecājās zēni. Pēc brauciena bijām laipni gaidīti Alpaku mājā, kurā visu drīkstēja aiztikt ar rokām! Cik tur ir vilnas! Cik tā ir zīdaina un viegla! Saimniece rādīja un stāstīja par alpaku vilnas īpatnībām, rādīja diegus un izstrādājumus no alpaku vilnas. Katram tika uzdāvināts alpakas vilnas diedziņš ar labiem novēlējumiem.

Pēc alpaku apskates braucām uz Bebra māju, kurā mūs mīļi sagaidīja bebrs Vasilijs. Skolēniem bija iespēja apskatīt un pataustīt bebra kažokādu un zobu. Tā kā bebri ir ļoti čakli un strādīgi un nevar bez darba, arī mēs apskatījām seno darbarīku ekspozīciju.

Putnu salā vērojām putnus, dažiem paveicās ieraudzīt savvaļas zirgu un stirnu.

Cik bija prieka, kad pienāca laiks aktīvai atpūtai, bet batuta vietā skolēni ieraudzīja … sienu, kas bija labāks par visjaukāko batutu.

Noguruši, bet priecīgi, braucot uz Daugavpili, plānojām nākamo ceļojumu!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
4.c un 4.d klases audzinātājas
Rita Stepanova un
Jūlija Driče

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search