Mācību stunda Latgales zoodārzā

Š.g. 16.septembrī 6.c klases skolēni sestās un septītās mācību stundas laikā kopā ar klases audzinātāju Ilzi Jonāni un skolotāju Jeļenu Grinčišinu devās uz Latgales zoodārzu.

Zoodārzā mūs sagaidīja dabaszinību skolotāja Iveta Midere, kura vadīja dabaszinību mācību stundu ārpus skolas telpām. Skolotāja stāstīja par zoodārza iemītniekiem, kuri sastopami Latvijā brīvā dabā, piemēram, purva bruņurupucis, parastais zalktis, odze, Eiropas kokvarde, sikspārņi. Skolēni tika iepazīstināti ar abinieku un rāpuļu dzīves vietām, raksturīgākajām iezīmēm un faktoriem, kas negatīvi ietekmē bruņurupuču populāciju,.

Zoodārza darbiniece stāstīja interesantus notikumus par zoodārzā mītošo surikātu ģimeni un bruņurupuču saimi. Surikātu ģimenes locekļus nedrīkst izšķirt, jo pēc tam ģimene nepieņems. Interesanti tas, ka arī dzīvnieku pasaulē ir nesaskaņas, viņi sakaujas, bet tad draudzīgi dzīvo tālāk kopā. Vienam no surikātiem pēc kautiņa ar brāli bija saplēsta austiņa, bet pēc neilga laika viņi jau bija draudzīgi.

Skolēni ar aizrautību vēroja un iepazina baltgalvas marmozetu, kaimanu krokodila, tūkstoškāju, Eiropas truša un surikātu uzvedību, kā arī mēģināja piesaistīt dzīvnieku uzmanību caur stiklu. 

Zoodārzā apskatījām ļoti daudz eksotisko dzīvnieku. Skolēniem ļoti patika apskatīt krokodilus, gigantiskās zivis un ļoti mīļus pērtiķīšus. Mēs ieteiktu visiem apskatīt Latgales zoodārzu ar tā burvīgajiem iemītniekiem!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 

6.c klases skolnieks

Timurs Iļjins,

klases audzinātāja

Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search