Padziļinātā klausīšanās jeb “Deep Listening”

Trīs nedēļu garumā skolotājas Zoja Kņaževa, Ilona Ustinova un Ilze Jonāne apmeklēja sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā organizētos kursus “Padziļinātā klausīšanās” (“Deep Listening”).

Kursu nodarbības notika tiešsaistē un tikai pēdējā nodarbība notika klātienē Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 24.novembrī.

Ar “Deep Listening” pieeju kursu klausītājus iepazīstināja Emīlija Kazriela (Emily Kasriel), pieredzējusi mediju nozares profesionāle, kas vadījusi augsta līmeņa projektus raidorganizācijās Lielbritānijā un mācījusi padziļinātās klausīšanās pieeju tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. E.Kazriela pētījusi Deep Listening pieeju Māršala institūtā Londonas Ekonomikas skolā un Londonas Karaliskās koledžas Politikas institūtā, kā arī bijusi viespētniece Oksfordas universitātes Saidas Biznesa skolā.

 “Deep Listening” pieeja tiek izmantota, lai radītu pozitīvas pārmaiņas, izprastu dažādus cilvēkus un kopienas, viņu viedokļus un vajadzības, līderiem ir būtiska spēja patiesi ieklausīties. “Deep Listening” pieeju raksturo tas, kā klausītājs iesaistās sarunā, kā viņa spēju uzklausīt ietekmē zinātkāre, empātija, cieņa pret runātāju un savu uzskatu vai aizspriedumu apzināšanās, lai izprastu runātāja teiktā nozīmi un emocijas.

Pateicoties apgūtajam kursam, tika pārskatīta sava klausīšanās prasme, gūtas pozitīvas emocijas un jaunas komunikācijas prasmes. Jaunās zināšanas jau lietotas praksē un ir pirmie pozitīvie rezultāti. Tā kā nodarbības notika angļu valodā, bija iespēja praktiski izmantot savas angļu valodas zināšanas.

Iesakām visiem skolotājiem izmantot iespēju un piedalīties padziļinātās klausīšanās kursos!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
Digitālā metodiskā centra vadītāja
Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search