Padziļinātā klausīšanās jeb “Deep Listening”

Trīs nedēļu garumā skolotājas Zoja Kņaževa, Ilona Ustinova un Ilze Jonāne apmeklēja sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā organizētos kursus “Padziļinātā klausīšanās” (“Deep Listening”).

Kursu nodarbības notika tiešsaistē un tikai pēdējā nodarbība notika klātienē Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 24.novembrī.

Ar “Deep Listening” pieeju kursu klausītājus iepazīstināja Emīlija Kazriela (Emily Kasriel), pieredzējusi mediju nozares profesionāle, kas vadījusi augsta līmeņa projektus raidorganizācijās Lielbritānijā un mācījusi padziļinātās klausīšanās pieeju tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. E.Kazriela pētījusi Deep Listening pieeju Māršala institūtā Londonas Ekonomikas skolā un Londonas Karaliskās koledžas Politikas institūtā, kā arī bijusi viespētniece Oksfordas universitātes Saidas Biznesa skolā.

 “Deep Listening” pieeja tiek izmantota, lai radītu pozitīvas pārmaiņas, izprastu dažādus cilvēkus un kopienas, viņu viedokļus un vajadzības, līderiem ir būtiska spēja patiesi ieklausīties. “Deep Listening” pieeju raksturo tas, kā klausītājs iesaistās sarunā, kā viņa spēju uzklausīt ietekmē zinātkāre, empātija, cieņa pret runātāju un savu uzskatu vai aizspriedumu apzināšanās, lai izprastu runātāja teiktā nozīmi un emocijas.

Pateicoties apgūtajam kursam, tika pārskatīta sava klausīšanās prasme, gūtas pozitīvas emocijas un jaunas komunikācijas prasmes. Jaunās zināšanas jau lietotas praksē un ir pirmie pozitīvie rezultāti. Tā kā nodarbības notika angļu valodā, bija iespēja praktiski izmantot savas angļu valodas zināšanas.

Iesakām visiem skolotājiem izmantot iespēju un piedalīties padziļinātās klausīšanās kursos!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
Digitālā metodiskā centra vadītāja
Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search