Sesto klašu skolēni uzzina, kā var kļūt par jaunsargu

Š.g. 26.septembrī 6.c, 6.d un 6.e klases skolēni un skolotājas I.Jonāne, L.Beļikova un I.Midere piedalījās izzinošā nodarbībā par jaunsardzi. Nodarbību vadīja jaunsardzes instruktori Jekaterina Boldovenko un Andris Dudels.

Nodarbības sākumā skolēni noskatījās informatīvu video: kā kļūt par jaunsargu, ar ko atšķiras formastērpi un par militārā ekipējuma lietojumu.

Pēc tam skolēniem bija iespēja apskatīt militāro ekipējumu, to piemērīt. Skolēni labprāt izmantoja sniegto iespēju un ar aizrautību izmēģināja, kā ir gulēt guļammaisā, mērīja ķiveri ar brillēm un atzina, ka tā ir ļoti smaga, vilka pončo (apmetnis aizsardzībai no lietus) un militāro mugursomu ar CamelBak sistēmu (dzeramā ūdens tvertne). 

Skolēnus ieinteresēja jaunsardzes nodarbība, un daži no skolēniem izrādīja interesi kļūt par jaunsargiem.

Skolēni labprāt pastāstīja par saviem iespaidiem pēc nodarbības.

Vladislavs K.: “Jaunsardzes nodarbībā man patika uzlikt galvā ķiveri, formastērpi un guļammaiss”.

Arina L.: “Jaunsardzes nodarbībā patika viņu apģērbs. Man likās interesanti tas, ka mēs varējām piemērīt militāro apģērbu”.

Timurs I.: “Man patika skatīties ekipējumu un klausīties informāciju par formu”.

Alisa M.: “Jaunsardzes nodarbībā man patika tas, ka mums rādīja, ko jaunsargi nēsā somā. Bija ļoti interesanti paskatīties video, kur stāsta par formu, tās atšķirībām”.

Ariana A.: “Jaunsardzes nodarbībā man patika forma. Vēl man patika skatīties video par jaunsardzi, uzzināt, kā var kļūt par jaunsargu”.

Jeļizaveta B.: “Man viss patika, jo īpaši, kad mums rādīja video, kā gulēt mežā. Es uzvilku jaunsargu somu, tā ir liela un tai ir daudz mazu un lielu kabatu”.

Ilia Š.: “Man patika video un militārais apģērbs, ko velk bērni, kuri ir jaunsardzē. Tas ir interesanti”.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 

6.c klases audzinātāja Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search