Lasīt ir populāri!

Š.g. 18. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” svinīgais noslēguma pasākums “Lielie lasīšanas svētki”. ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” programma palīdz satikties grāmatām un to lasītājiem, nodrošina plašāku piekļuvi nesen izdotām grāmatām, rosina cilvēkus izteikties par lasīto.

Kopumā programmā iesaistījās 852 skolas un bibliotēkas. No mūsu skolas žūrijas darbā piedalījās 37 dalībnieki: 1. c klases skolēni un vecāki, skolotājas Iveta Kaķeševa un Mārīte Daugsta un 12. a klases skolnieks Edvīns Viguls.

Grāmatas, kas bija iekļautas programmā, tika lasītas no septembra līdz februārim. Vispirms skolēni izvirzīja sasniedzamo rezultātu – izlasīt  piecas grāmatas savā vecuma kategorijā.

Bērnu žūrijas programmas ietvaros 1. c klases skolēni saņēma grāmatas skolas bibliotēkā, kuras gan klases stundās, gan pagarinātās grupas  laikā skolēni lasīja kopā. Bija bērni, kuri vēlējās dažas grāmatiņas izlasīt patstāvīgi, tāpēc viņi devās uz skolas vai kādu no pilsētas bibliotēkām un to grāmatu izņēma, lai lasītu mājās.

Kad grāmatas bija izlasītas, skolēni aizpildīja anketu vai nu skolā ar skolotājas palīdzību, vai mājās kopā ar vecākiem. Daži skolēni zīmēja izlasīto. Tad skolas bibliotēkā notika noslēguma pasākums, kurā visi “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” dalībnieki saņēma dāvanas un pateicības.                                        

Labākais, ko sniedz šis projekts, ir skolēnos radusies interese vairāk lasīt grāmatas. Liels prieks, ka projektā piedalījās skolēni ar vecākiem, skolotāji un vecāko klašu skolēni. Vislielākā pateicība visiem, kas lasa paši un aicina arī citus lasīt.  

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
bibliotekāre
Svetlana Zaļeska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search