2.f klases ekskursija uz Aglonu

28.septembrī, šajā saulainajā dienā, 2.f klases skolēni apmeklēja Aglonu. Pirmais ekskursijas mērķis bija Aglonas Pasta muzejs. Muzeja vadītāja skolēniem saprotamā valodā pastāstīja par pastu gan senos laikos, gan jaunākos laikos. Skolēni uzzināja, ka dažādi dzīvnieki un putni cilvēkiem palīdzēja sazināties vienam ar otru: baloži, kaķi, pat mazās bitītes.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Maizes muzeju. Zinošā muzeja vadītāja Vija mūs sagaidīja ar konkrētiem norādījumiem. Vispirms caur stikla logu varēja apskatīt maizes ceptuves cehu. Tad muzeja vadītāja pastāstīja par maizes tapšanas ceļu, iesaistot skolēnus dažādās aktivitātēs. Protams, galvenais notikums bija radošā darbnīca „Rudzu maizes klaipiņš pašu rokām”, kurā katrs skolēns pats savām rokām veidoja kukulīti. Maizes ceptuves darbinieces aiznesa gatavos klaipiņus cepties, bet skolēniem pa to laiku tika piedāvāts garšīgs cienasts. Kamēr ekskursanti baudīja piedāvātos gardumus, arī katra maizes klaipiņš bija izcepies. Kāds bija mūsu prieks!

Un pēdējā pieturvieta bija Briežu dārzs aiz Aglonas. Tas tik bija prieks un sajūsma – tuvumā ieraudzīt tik daudz staltbriežu un dambriežu! Skolēniem tika atļauts briežus pabarot, paglaudīt, fotografēt un filmēt.

Mācību ekskursija izdevās. Pozitīvu emociju pilna diena!

Paldies vecākiem par atbalstu ekskursijas organizēšanā!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

2.f klases audzinātāja

Olita Ļitvinska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search