2.f klases ekskursija uz Aglonu

28.septembrÄ«, Å”ajā saulainajā dienā, 2.f klases skolēni apmeklēja Aglonu. Pirmais ekskursijas mērÄ·is bija Aglonas Pasta muzejs. Muzeja vadÄ«tāja skolēniem saprotamā valodā pastāstÄ«ja par pastu gan senos laikos, gan jaunākos laikos. Skolēni uzzināja, ka dažādi dzÄ«vnieki un putni cilvēkiem palÄ«dzēja sazināties vienam ar otru: baloži, kaÄ·i, pat mazās bitÄ«tes.

Tālāk mÅ«su ceļŔ veda uz Maizes muzeju. ZinoŔā muzeja vadÄ«tāja Vija mÅ«s sagaidÄ«ja ar konkrētiem norādÄ«jumiem. Vispirms caur stikla logu varēja apskatÄ«t maizes ceptuves cehu. Tad muzeja vadÄ«tāja pastāstÄ«ja par maizes tapÅ”anas ceļu, iesaistot skolēnus dažādās aktivitātēs. Protams, galvenais notikums bija radoŔā darbnÄ«ca ā€žRudzu maizes klaipiņŔ paÅ”u rokāmā€, kurā katrs skolēns pats savām rokām veidoja kukulÄ«ti. Maizes ceptuves darbinieces aiznesa gatavos klaipiņus cepties, bet skolēniem pa to laiku tika piedāvāts garŔīgs cienasts. Kamēr ekskursanti baudÄ«ja piedāvātos gardumus, arÄ« katra maizes klaipiņŔ bija izcepies. Kāds bija mÅ«su prieks!

Un pēdējā pieturvieta bija Briežu dārzs aiz Aglonas. Tas tik bija prieks un sajÅ«sma ā€“ tuvumā ieraudzÄ«t tik daudz staltbriežu un dambriežu! Skolēniem tika atļauts briežus pabarot, paglaudÄ«t, fotografēt un filmēt.

Mācību ekskursija izdevās. Pozitīvu emociju pilna diena!

Paldies vecākiem par atbalstu ekskursijas organizÄ“Å”anā!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

2.f klases audzinātāja

Olita Ļitvinska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search