Kvests “Izzināsim Latviju!”

Gatavojoties Latvijas 104. dzimšanas dienas svinēšanai, Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās Pilsoniskuma nedēļa. Tās ietvaros sociālā un pilsoniskuma jomā 16.novembrī notika kvests “Izzināsim Latviju”, kura mērķis bija sekmēt skolēnu lojalitāti un stiprināt piederības sajūtu Latvijai, kā arī aktualizēt tādas caurviju prasmes kā sadarbība un pilsoniskā līdzdalība. Kvestā iesaistījās  4.-6.klašu komandas. Kvesta uzdevums bija starpbrīžos meklēt jautājumus, kuri tika piestiprināti pie mācību telpu durvīm, un aizpildīt darba lapu. Brīvā formā skolēni varēja lietot savas zināšanas. Visi ar entuziasmu meklēja vajadzīgos kabinetus, atbildēja uz jautājumiem un jutās gandarīti par paveikto!  

Labākos rezultātus uzrādīja un godalgotas vietas ieguva triju klašu komandas.

Visaugstāko, 1.vietu ieguva 4.b klases komanda – Ēriks Samburs, Veronika Kuzmenko, Anastasija Lazuko, Milana Rodzeviča un Anna Marija Ļaha. Ar savām zināšanām 2.vietas cienīgi izrādījās 5.d klases skolēni Ignatijs Dubovskis, Artemijs Valainis, Andžejs Kalinka, Nikita Viļčinskis un Maksims Sidorovs. 3.vietu izcīnīja 6.b klases duets – Sofija Markule un Nika Šeršņova. 

Pēc kvesta daži skolēni pastāstīja, kā viņi jutās, piedaloties sacensībās. Sofija Markule: “Man ļoti patika piedalīties kvestā, ko veicu kopā ar draudzeni, nebija grūti, man ļoti patika doma, ka uz mācību telpu durvīm tika pielīmēti jautājumi. Paldies!”

Nika Šeršņova: “Man patika šis kvests, bija interesanti, bija daudz interesantu faktu par Latviju, daudz uzzināju par Latviju, man viss ļoti patika. Ja nākamgad būs līdzīgs kvests, labprāt piedalīšos.” 

Romans Leonovs, 6.d klases skolēns: “Visas dienas garumā mūsu klase piedalījās vēsturiskā stafetē par Latviju! Man ļoti patika šis pasākums, jo ar draugiem meklējām atbildes uz jautājumiem un mums bija ļoti jautri. Jautājumi bija grūti, bet es uzskatu, ka mums viss izdevās!”

Dimitrijs Galaveckis, 6.d klases skolēns: “Kvestā “Izzināsim Latviju!” es piedalījos kopā ar saviem draugiem. Mums bija iespēja dalīties ar savām zināšanām un uzzināt daudz interesantu faktu par Latvijas vēsturi.”

Paldies kvesta dalībniekiem par uzdrīkstēšanos un parādītajām zināšanām! 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
sociālo zinātņu un vēstures skolotājas
Ludmila Beļikova un
Jūlija Driče

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 37 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6.-12. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba vietām dzimtajā

Lasīt tālāk »

Skaista runa – augsts novērtējums

Š.g. 17. aprīlī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, notika skolēnu skatuves runas konkursa Latgales un Sēlijas kultūrvēsturiskajos novados II kārta. Uz konkursu Rēzeknē kopā

Lasīt tālāk »
Search