Aizraujošas nodarbības Daugavpils Inovāciju centrā turpinās!

Š.g. pavasara beigās Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni atkal apmeklēja Daugavpils Inovāciju centru. Skolēni tika aicināti uz divām praktiskajām nodarbībām: “Lielās ķīmijas mazie noslēpumi” un “Izveido savu gaisa raķeti”.

Pirmajā nodarbībā notika diskusija ar skolēniem par ķīmiju, kur tā radusies un kādām vajadzībām to izmanto. Skolēni ar lielu interesi novēroja šādus eksperimentus: “Mākonis pudelē”, “Balona pūšana”, “Liesmas dzēšana”, “Vulkāns”, “Lavas lampa”. Skolēni kopā ar nodarbības vadītāju vieglā un aizraujoša formā rādīja eksperimentus, kurus var atkārtot mājās. Bērni izrādīja lielu interesi par eksperimentiem.

Otrajā nodarbībā notika diskusija par kosmosu, par raķetēm – kādām vajadzībām tās izmanto. Šajā nodarbībā skolēni soli pa soliem veidoja savu raķeti no piedāvātajiem materiāliem. Raķetes izgatavošanai tika izmantoti tikai divi materiāli – kartons un līmlente. Kad raķete bija  gatava doties kosmosā, skolēni ar nodarbības vadītāju izgāja ārā un ar lielu interesi gaidīja turpmāko uzdevumu. Ārā tika uzstādīta “speciāla kosmosa stacija”. Bērni sadalījās komandās pa 6 cilvēki. Vienlaicīgi spiežot ar kāju “speciālo pogu”, 6 raķetes aizlidoja augšā. Klasesbiedri ar aizrautību vēroja citu komandu darināto raķešu “lidojumu”.    

Šajās nodarbībās bērni attīstīja spēju sadarboties komandā, azartu, pacietību, mīlestību pret darbu, uzmanību un reakciju. Apmeklējot Daugavpils Inovāciju centru, skolēni ieguva jaunas emocijas un prasmes, turklāt klasei tas bija kārtējais saliedēšanas pasākums.

Kopā ar bērniem pārrunājām piedzīvoto, noskaidrojām, vai viņi ieinteresējās par ķīmiju un kosmosu, kas bija visinteresantākais, ko iemācījās nodarbības laikā vai uzzināja jaunu.

Daugavpils Inovāciju centrs ir unikāla vieta, kur aizraujošā un uzskatāmā veidā 3. b klases skolēni pēta zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu, matemātikas un mākslas daudzveidīgo pasauli. Paldies par iespēju apmeklēt Daugavpils Inovāciju centru!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. b klases audzinātāja
Alīna Grigorjeva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ģimenes sporta diena

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam.Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Ģimenes sporta diena” 6. klasēm. Neskatoties uz

Lasīt tālāk »

Ģimenes svētkus svinam kopā

Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās īpašs pasākums, kas tika veltīts ģimenes svētkiem. Šo sirsnīgo notikumu organizēja 3. klašu skolēni un viņu skolotājas

Lasīt tālāk »

Pārbaudām zināšanas par Cietoksni

Šī gada 23. maijā notika pilsētas pasākums skolēniem “Cietoksnis – kultūras objekts un dzīvojamais rajons”. Pasākumā piedalījās Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klašu skolēni Jūnija Malinovska,

Lasīt tālāk »
Search