Aizritējis pirmais “Profesiju gadatirgus” Daugavpilī

        Š.g. 11. janvārī Daugavpils Kultūras pils telpās norisinājās pirmais “Profesiju gadatirgus” Daugavpilī. Pasākuma mērķauditorija bija vispārējās izglītības iestāžu 8.-12. klašu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi. Pasākuma “Profesiju gadatirgus” mērķis bija veidot dialogu ar darba devējiem, dažādu nozaru profesionāļiem, lai sniegtu priekšstatu par darba iespējām gan Latvijā, gan arī par darba tirgus attīstību un tendencēm Latgalē, Daugavpilī. Šoreiz pasākumā piedalījās 17 dažādi uzņēmumi un iestādes, pārstāvot tādas nozares kā metālapstrāde, pārtikas rūpniecība, viesmīlība un tūrisms, ēdināšanas pakalpojumi, mežsaimniecība, enerģētika, jūrniecība, izglītība, valsts aizsardzība, militārā joma.

        Skolēniem saistošu informāciju sniedza Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve, piedāvājot skolēniem informāciju par darba tirgus attīstības tendencēm, aicinot piedalīties izzinošā spēlē par profesijām, kā arī iepazīties ar CV un motivācijas vēstules veidošanas pamatprincipiem. Savukārt, apmeklējot Daugavpils valstspilsētas domes Attīstības departamenta stendu, skolēni varēja iepazīties ar jaunāko informāciju gan par pilsētvides attīstību, gan uzņēmējdarbības atbalsta piedāvājumiem jauniešiem pašvaldībā. Lielu interesi raisīja Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona, Zemessardzes 34. kājnieku bataljona un Valsts policijas stendi, kur varēja uzzināt ne tikai par iespējām un prasībām militārajā jomā, bet arī praktiski pildīt dažādus atbilstošus uzdevumus. Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas jūrniecības koledža Daugavpils skolēniem sniedza priekšstatu par mazāk pazīstamo jūrniecības nozari, stāstot gan par izglītības, gan darba iespējām jūrniecībā. A/S ”Latvijas maiznieks” jauniešus informēja par ražošanas procesu, mārketingu un plašo profesiju klāstu, kas nepieciešami uzņēmumā.

Metālapstrādes nozari pārstāvēja uzņēmumi A/S “East metal”, SIA “Lagron”, SIA “Stars met”, kuru stendos jaunieši varēja uzzināt, kādi speciālisti nepieciešami uzņēmumos, kā uzņēmumi attīstās, kādas prasības ir topošajiem darbiniekiem. SIA “Derex” un A/S “Sadales tīkli” sniedza informāciju par karjeras iespējām enerģētikas nozarē.

Spraigas diskusijas norisinājās pie uzņēmuma “Aver Latgale” stenda, kur bija iespēja uzzināt par nekustamo īpašumu pārdošanas praksi, kā arī par uzņēmējdarbības iespējām un prasmju attīstību jau skolas laikā. SIA “Rem Pro” stendā jaunieši varēja gūt informāciju par darbu inženierzinātņu un būvniecības vadības jomā. A/S “Latvijas valsts meži” jauniešiem sniedza priekšstatu par plašo darbības spektru mežsaimniecības nozarē. Uzņēmumu “Park Hotel Latgola” un gastrobārs “Vēsma” pārstāvji sniedza priekšstatu par darbu viesmīlības un ēdināšanas jomā, diskutējot par darba tirgū svarīgajām prasmēm un zināšanām, par izaugsmes iespējām un vēlmi sasniegt iecerētos mērķus. Savukārt pie Daugavpils Universitātes stenda sarunas noritēja par tādām profesijām kā pedagogs, ķīmiķis u.c., akcentējot izglītību kā vērtību.

         Daugavpils Zinātņu vidusskolas 12. a un 12. b klases skolēnu atsauksmes par pasākumā redzēto, dzirdēto un piedzīvoto:
– saņēmām dāvanas, kā arī informatīvus izdevumus par konkrētām profesijām;
– uzdevām sev būtiskus jautājumus;
– bija labvēlīgs dialogs;
– uzzinājām par algām un nepieciešamajām prasmēm;
– bija iespēja iepazīt dažādas gan tehnisko jomu, gan humanitāro jomu profesijas;
– uzņēmēji ne tikai prezentēja savus uzņēmumus, bet arī piedāvāja dažādas aktivitātes;
– daudzi uzņēmumi piedāvā apmaksāt studijas un maksāt stipendiju, lai jaunieši atgrieztos Daugavpilī strādāt.
Pasākumā kopumā piedalījās vairāk nekā 500 jauniešu. Apkopojot gan darba devēju, gan skolēnu atziņas: pasākums vērtīgs, noderīgs, lai izprastu savas intereses, gūtu apliecinājumu saviem tālākajiem nodomiem, savukārt uzņēmēji un darba devēji iepazina jauniešus, viņu vērtības, izpratni par izglītības un darba nozīmi viņu dzīvē.
Plānojot turpmākās ieceres, redzams, ka šāda veida pasākums ir noderīgs un saistošs abām pusēm – gan darba devējiem, gan jauniešiem – topošajiem profesionāļiem. 
Paldies visiem uzņēmumiem, uzņēmējiem, kas rada laiku un iespēju piedalīties pasākumā!

Izmantota informācija no Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde” tīmekļvietnes

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pedagogs karjeras konsultants
Nauris Kupcovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search