Daugavpils Zinātņu vidusskolu apmeklē Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs

Š.g. 15. aprīlī Daugavpils Zinātņu vidusskolā viesojās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, lai tiktos ar vidusskolēniem un runātu par pilsētas jauniešiem būtiskiem jautājumiem, kā arī apmeklētu mācību stundu.

Muzikālu sveicienu – dziesmu “Skaista mana tēvu zeme” – bija sagatavojis skolas koris “Daugmaliņas”, kura priekšnesums  pilsētas un novada skolu koru skatēs tika novērtēts ar  augstāko pakāpi (vadītāji Maruta Veļičko, Ilona Ļaksa un Ilmārs Siliņš).

Uzsākot sarunu ar jauniešiem, Valsts prezidents atgādināja klātesošajiem par divām nozīmīgām jubilejām – šogad aprit 20 gadi, kopš Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts. Dalība šajās nozīmīgajās organizācijās sniedz plašākas attīstības iespējas un drošības garantijas Latvijai un tās iedzīvotājiem, savukārt jaunieši var studēt jebkurā ES valstī.

Skolēnus interesējošo jautājumu loks bija visai plašs: skolas ēku infrastruktūras uzlabošana, Latvijas dalības ES un NATO novērtējums, medicīnas nozares attīstība un veselības pakalpojumi, iespējas jauniešiem uz laiku mācīties citās Latvijas skolās kā viesskolēniem, budžeta prioritātes, publikācijas plašsaziņas līdzekļos, NBS un NATO spēku sadarbība. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sniedza atbildes uz skolēnu jautājumiem, uzsakot to nopietno līmeni.

Pēc tikšanās ar vidusskolēniem Valsts prezidents apmeklēja skolotājas Larisas Koroševskas vadīto fizikas stundu 10. a klasē, kur ar interesi vēroja skolēnu darbošanos un arī piedalījās eksperimentā.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs parakstījās Daugavpils Zinātņu vidusskolas Goda grāmatā un atmiņai par viesošanos skolā saņēma vizuālās mākslas skolotājas, Latgales keramiķes Unas Guras veidotu darbu ar skolas simboliku.

Foto autori: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja
Aleksandrs Malecs, Daugavpils Zinātņu vidusskola

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
izglītības metodiķe
Anita Pleša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ģimenes sporta diena

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam.Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Ģimenes sporta diena” 6. klasēm. Neskatoties uz

Lasīt tālāk »

Ģimenes svētkus svinam kopā

Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās īpašs pasākums, kas tika veltīts ģimenes svētkiem. Šo sirsnīgo notikumu organizēja 3. klašu skolēni un viņu skolotājas

Lasīt tālāk »

Pārbaudām zināšanas par Cietoksni

Šī gada 23. maijā notika pilsētas pasākums skolēniem “Cietoksnis – kultūras objekts un dzīvojamais rajons”. Pasākumā piedalījās Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klašu skolēni Jūnija Malinovska,

Lasīt tālāk »
Search