Eiropas Valodu dienas pasākumi ir noslēgušies

Katru gadu 26.septembrī Eiropas Padomes dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu, pievēršot uzmanību valodu daudzveidībai, novērtējot dzimtās valodas nozīmi un apzinoties valodu mācīšanās nepieciešamību.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolēni un pedagogi iesaistījās pilsētas Izglītības pārvaldes organizētajos Eiropas Valodu dienai veltītajos daudzveidīgajos pasākumos.

Zīmējumu/plakātu konkursā par tematu ,,Krāsu nosaukumi dažādās valodās” tika aicināti piedalīties 2.-4.klašu skolēni. Šajā konkursā I vietu ieguva 2.f klases skolniece Varvara Trofimova (skolotāja Alla Jerofejeva), II vietu – 3.e klases skolniece Jekaterina Leitone (skolotāja Jūlija Gribuste), savukārt Atzinība tika piešķirta 2.a klases skolniecei Milanai Minginai (skolotāja Alla Jerofejeva) un 2.b klases skolniekam Dmitrijam Arefjevam (skolotāja Alīna Grigorjeva).

Valodu viktorīnā 5.-6.klašu skolēniem dalība bija veiksmīga trijiem mūsu skolēniem: augstā II vieta ir 5.d skolniecei Poļinai Masļeņņikovai (skolotājas Inese Sardiko un Nadežda Dzalbe), III vieta – 6.e klases skolniekam Timuram Jahimovičam (skolotājas Ināra Vērdiņa un Karina Truskovska), Atzinība – tobrīd 6.a klases skolniecei Sofijai Germanei (skolotājas Ija Kurloviča, Karina Truskovska).

Multilingvistiskajā olimpiādē 7.-8.klašu skolēniem tika piedāvāti uzdevumi gan zināmās valodās (latviešu, krievu un angļu), gan nezināmās valodās, kur veikt uzdevumus varēja tikai ar loģikas palīdzību.

Olimpiādē I vietu ieguva 8.f klases skolniece Katrīna Pilace (skolotājas Marina Fekļistova, Gaļina Čekane un Olga Vasiļonoka), II vietu – 7.a klases skolnieks Damirs Grigorjevs (skolotāji Nora Kokiņa, Igors Štorms un Olga Timofejeva), III vietu – 7.a klases skolnieks Vladislavs Arsoba (skolotāji Nora Kokiņa, Igors Štorms un Olga Timofejeva) un 8.f klases skolnieks Andrejs Belouss (skolotāji Marina Fekļistova, Gaļina Čekane un Olga Vasiļonoka), bet Atzinība tika piešķirta 8.b klases skolniecei Darjai Vasjukevičai (skolotājas Marina Fekļistova, Gaļina Čekane un Ilona Ustinova).

Skolotāju dalība Eiropas Valodu dienās notika, iesniedzot savas metodiskās izstrādnes – stundas konspektu, kura pamatā bija kāds valodas vai literatūras temats atbilstoši jaunā standarta prasībām. Šajā konkursā II vieta ir Helēnai Skripničenko, III vieta – Alīnai Piscovai un Ilanai Soboļevai.

Visi konkursu laureāti saņēma diplomus, dāvanas un gandarījumu par panākumiem. Paldies mūsu skolēniem par izrādīto interesi par valodām, zināšanām un radošo darbību! Pateicamies skolotājiem par prasmi motivēt un iedvesmot savus audzēkņus!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

izglītības metodiķe

Anita Pleša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search