Ekskursija ar gotiņu garšu un pieskaršanos vēsturei

Š.g. 23. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. f klases skolēni kopā ar klases audzinātāju un dažiem vecākiem devās mācību ekskursijā uz Skrīveriem un Koknesi.

Pirmā pieturas vieta mums bija Skrīveros, kur tiek gatavotas garšīgās un daudzveidīgās “Gotiņas”. Tur mums pastāstīja par šī uzņēmuma tapšanas vēsturi. Skolēni uzzināja, ka ir tāda profesija konfekšu papīriņu tinējs un ka viena profesionāla tinēja var dienā ietīt pat līdz 5000 konfekšu. Skolēni paši praktiski varēja darboties un izmēģināt, kā viņiem veicas, ietinot konfektes. Izrādās, tas nemaz nav tik viegls darbs, kā šķita, vērojot no malas! Savas ietītās konfektes bērni veda mājās un dāvināja saviem vecākiem un draugiem.

Raimonds, Alīna, Mihails, Emīlija, Karolina atzina, ka “man patika tīt konfektes. Un, protams, arī ēst!”

Tālākais ceļš veda uz Koknesi, pie ādas apstrādes meistares. Viņa pastāstīja par ādām, ar kurām viņa strādā un kādas ir atvedusi no ārzemēm. Par uzmanīgu klausīšanos tika uzdoti jautājumi un par pareizu atbildi skolēni saņēma balvas. Tad sekoja praktiska darbošanās un skolēni paši pagatavoja sev atslēgas piekariņus.

Dāvis, Sofija N., Daimonds, Martins teica, ka “man patika izgatavot stilīgu atslēgas piekariņu no ādas.”

Bet, klausoties gides stāstījumu par Kokneses pilsdrupām un teiku par nelaimīgo dārznieka un pilskunga meitas mīlestību, bērni juta līdzi jauniešiem. Noskaņojumu uzlaboja pilsdrupu apskate, jo tieši tagad sociālajās zinībās tiek apgūta tēma par kultūrvēsturiskajiem objektiem, no kuriem viens tika aplūkots pavisam tuvu un pat aptaustīts ar rokām.

Sofija B., Marija, Dāvis: “Man patika pilsdrupas. Patika, ka varēja kāpt.”

Skolēnu domas par ekskursiju kopumā bija atzinīgas.

Vilena: “Man patika, ka šajā ekskursijā mēs bijām ļoti draudzīgi.”

Rebeka: “Man vienmēr patīk braukt kopā ar klasi ekskursijās.”

Eva, Aleksejs: “Ekskursija bija laba, jautra un ļoti interesanta.”

Paldies vecākiem par finansiālu atbalstu, paldies vecākiem, kas brauca mums līdzi!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
2. f klases audzinātāja
Olita Ļitvinska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search