Izrāde par dzimtenes mīlestību

Š.g. 10. novembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolā viesojās Rēzeknes teātris “Joriks” ar izrādi “Metode”. Izrāde bija viens no kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” pasākumiem,  kura mērķis ir dot iespēju skolēniem iepazīt Latvijas mākslas un kultūras norises. Izrādi noskatījās 5.- 8. klašu skolēni.

Viencēliena sižets ir veidots pēc Jāņa Joņeva stāsta ar tādu pašu nosaukumu “Metode”. Galvenais varonis Ervīns (aktieris Ričards Murāns) devies starpkultūru apmaiņas projektā uz Franciju, kur viņam ir jāuzraksta stāsts par Latviju. Ervīnam šis uzdevums patīk, jo viņš vēlas kļūt par rakstnieku. Tomēr stāstu uzrakstīt viņam neizdodas. Un tad kādā jaukā dienā pasaulē notiek apvērsums, kas rosina Ervīnu saprast, cik ļoti viņš mīl savu dzimteni.

Dažas skolēnu atsauksmes pēc izrādes: “Tā bija ļoti neparasta izrāde, jo darbojās tikai trīs aktieri”, “Izrādē arī notika brīnumi – Latvija pazuda no Eiropas kartes un cilvēku atmiņas. Mūs tas ļoti pārsteidza”, “Vēl pārsteidza tas, ka visiem aktieriem bija vienādi tērpi”, “Man patīk mūsu Latvija.”

Izrādes sižets īpaši aktuāli skanēja pirms valsts svētkiem un lika pārdomāt, ko katram no mums nozīmē Dzimtene, Latvija, Tēvu zeme.

Informāciju apkopoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
skolotājas
Svetlana Desjatņikova,
Inese Sardiko,
Gaļina Čekane,
Jūlija Driče

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mūsu „Ēnotāji” 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. – 5. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba

Lasīt tālāk »
Search