Kā justies labi pašam un palīdzēt to darīt apkārtējiem

2022. gadā Latvijā pirmo reizi veikts pētījums par to, kā jūtas un sevi profesijā redz skolotāji. Dati nav iepriecinoši – katrs trešais pedagogs jūtas nenovērtēts un pat demotivēts. Lai nenonāktu līdz tādam stāvoklim, kad negribas iet uz darbu, zūd vēlme satikt cilvēkus vai vēl ļaunāk – sākas kādas veselības problēmas, kas jau skar mūsu ķermeni, ir jāiemācās atrast veidu, kā sev palīdzēt nepadoties un turpināt tiekties uz saviem sapņiem.

Pavasarim iestājoties, skolēnu brīvdienās, skolas sociālā pedagoģe Solvita Lazdāne skolotājiem novadīja pretizdegšanas treniņu un piedāvāja dažādas stresa mazināšanas aktivitātes, kuras apgūtas kursos Erasmus+ KA1 “Course Teachers Academy” projekta ,,A Satisfying School Experience: Skills and Strategies for Teachers” laikā.

Pretizdegšanas treniņš bija vērsts uz fizisko aspektu, meklējot veidus, kā palielināt enerģiju, kad tā ir fiziski iztērēta; psiholoģisko aspektu – aktīva atbilžu meklēšana un neskaidrību risināšana; emocionālo aspektu – “kliegšanas” tehnika, smiekli, laipnība, pozitīvs pieskāriens.

Aktivitātes arī veicināja izpratni, ka pedagogi savā kolektīvā var būt atbalsts viens otram, un šis atbalsts ir būtisks ārējs resurss iekšējo resursu stiprināšanā. Pauzēs starp aktivitātēm skolotāji tika iepazīstināti arī ar interneta resursiem, kurus var izmantot savā ikdienas darbā, reflektējot ar skolēniem, piemēram, www.gonoodle.com, www.edutopia.org, https://self-compassion.org/category/exercises/

Ir svarīgi atcerēties, ka savam ķermenim ir jāļauj atpūsties un atgūties no slodzes. Ceļš uz veselību un labsajūtu sākas ar pašrefleksiju, personīgo apziņu un maziem darbības soļiem.

Lai veiksmīgs visiem pēdējais darba cēliens līdz atvaļinājuma laikam!

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ programmas akreditācijas projektu Nr. 2022-1-LV01-KA121-SCH-000052565 līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
sociālā pedagoģe
Solvita Lazdāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Rudens krosa stafetes

Š.g. 21. septembrī Stropu estrādē notika Daugavpils pilsētas rīkotās sacensības ”Rudens krosa stafetes 2023″. Daugavpils Zinātņu vidusskolas sportisti startēja veiksmīgi, pamatskolu grupā izcīnot 1. vietu

Lasīt tālāk »

Panākumi pludmales volejbolā

Š.g. 22. septembrī Ogrē notika Latvijas skolēnu 77. spartakiāde pludmales volejbolā. Sacensības notika divās vecuma grupās: 2004.– 2007.g.dz. un 2008.–2010.g.dz. Daugavpils Zinātņu vidusskola startēja ar

Lasīt tālāk »