Kā pārvarēt stresu

Š.g. 21. februārī 6. c klases skolēniem notika neparasta un izzinoša klases stunda ar sociālo pedagoģi Solvitu Lazdāni un klases audzinātāju Ilzi Jonāni.

Klases stundas tēma “Stresa pārvarēšana” bija skolēniem īpaši nozīmīga pirms pārbaudes darbiem.

Stundas sākumā visi novērtēja savu emocionālo stāvokli, izmantojot digitālos rīkus platformā mentimeter.

Klases stundas laikā skolēni aktīvi iesaistījās piedāvātajās darbībās un kopā ar sociālo pedagoģi un klases audzinātāju no dažādiem skatu punktiem pētīja stresu kā parādību, ar aizrautību meklēja jaunas iespējas, uzdrīkstējās piedāvāt idejas, izteica savu viedokli, to pamatojot ar kādu situāciju no dzīves, analizēja savu rīcību, mācījās vadīt savas emocijas un uzvedību. Skolēniem bija iespēja sadarboties pāros, trenēt uzmanību un atmiņu, kā arī relaksēties, savukārt darbs komandā bija vērsts uz reakcijas nostiprināšanu, saskarsmes veicināšanu, aktivitātes laikā fokuss bija virzīts uz vizuālās uztveres informācijas pārvēršanu darbībā.

Stundas noslēgumā vēlreiz tika novērtēts katra emocionālais stāvoklis un secināts, ka labsajūta ir paaugstinājusies.

Skolēniem tika sniegts plašāks redzējums sava emocionālā stresa kontrolei, ko var realizēt ikdienā, piemēram, starpbrīžu laikā, pirms vai pēc pārbaudes darbiem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
sociālā pedagoģe
Solvita Lazdāne,
6. c klases audzinātāja 
Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search