Kas redzēts un piedzīvots “Zinātnieku naktī”

Š.g. 29. septembrī Daugavpils Universitātē notika Eiropas “Zinātnieku nakts”. Tas bija izzinošs pasākums, kurā bija iespēja apmeklēt daudzveidīgas aktivitātes, meistarklases, radošās darbnīcas, lekcijas, erudīcijas spēles Pasākuma laikā tika demonstrēti dažādi eksperimenti, bija iespēja apskatīt DNS paraugus un zinātnisko aprīkojumu. Lielu interesi raisīja ekskursija uz astronomisko observatoriju, apmeklētāji varēja ieskatīties teleskopā, mēģināt ieraudzīt Mēnesi, uzzināt, kā lietot zvaigžņu karti. 

“Zinātnieku nakti” apmeklēja gan Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolotāji ar saviem bērniem, gan mūsu skolēni ar saviem vecākiem. Patīkami bija sastapt skolas absolventus, kuri demonstrēja eksperimentus, kas saistīti ar atjaunojamās enerģijas ražošanu un atkritumu pārvaldību.

Par pasākumu redzēto un piedzīvoto stāsta skolotājas un skolēni.

Ināra Vērdiņa: “Šo pasākumu apmeklēju pirmo reizi un biju patīkami pārsteigta par plašo un interesanto aktivitāšu piedāvājumu gan lieliem gan maziem. Visaizraujošākais, protams, bija observatorijas apmeklējums un iespēja pavērot Mēnesi.”

Jekaterina Skogoreva: “Šī pasākuma apmeklējums jau ir kļuvis par manas ģimenes tradīciju. Motivējošs, izzinošs un atraktīvs pasākums, ko iesaku apmeklēt ikkatram jebkurā vecumā.”

Viktorija Baranovska (7. c klase): “Man ļoti patika skatīties uz Mēnesi.”

Edvīns Teivāns (5. d klase): “Man bija interesanti observatorijā, patika spēles, man viss patika.”

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
Digitālā metodiskā centra vadītāja
Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search