Lai skola vienmēr paliek siltā atmiņā

Lai gan Daugavpils Zinātņu vidusskola ir jaunizveidota skola, tomēr tradīcija februāra pirmajā sestdienā aicināt uz tikšanos bijušos absolventus tiek un tiks turēta godā. Divus iepriekšējos gadus pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ absolventi skolā “ieradās” attālināti, tomēr tikšanās klātienē rada pavisam citas sajūtas gan skolas kolektīvā, gan bijušajos skolēnos.

Sestdien, 4. februārī atkal klātienē Daugavpils Zinātņu vidusskola uz tikšanos aicināja kādreizējās 3. vidusskolas un 9. vidusskolas absolventus, lai siltā un pat nedaudz ģimeniskā atmosfērā kopīgi pavadītu laiku, gremdējoties atmiņās par kādreiz skolas sienās piedzīvoto.

Ienākot skolas abu ēku īpaši šai dienai izrotātajā foajē, lielajos ekrānos viesi varēja noskatīties sagatavotās prezentācijas un atsaukt atmiņā skolā pavadīto laiku un skaistākos mirkļus, varbūt kādā kadrā pamanīt sevi vai klasesbiedrus, uzzināt, kā skola dzīvo šodien.

Vispirms bijušie absolventi bija laipni gaidīti aktu zālē, kur viņiem par godu notika svinīgs pasākums. Pasākuma vadītāji sveica visus kādreizējos skolas beidzējus, kuri atkal ir šeit, lai tiktos ar klasesbiedriem un skolotājiem, lai novērtētu, kādas izmaiņas ir notikušas gada, divu, desmit vai trīsdesmit laikā. Daugavpils Zinātņu vidusskolas direktors Vitālijs Azarevičs izteica prieku par absolventiem, kuri vēlas atkal atnākt uz skolu, kuri uzskata skolu par savām otrajām mājām, bet skolotājus – par savā dzīvē un turpmākās izglītības virziena izvēlē nozīmīgiem cilvēkiem.

Pasākuma laika vārds tika dots absolventiem: vispirms tiem, kuri beiguši skolu tikai pagājušajā gadā, tad tiem, kuri aizvēra skolas durvis pirms pieciem, desmit, 15 un vairāk gadiem. Absolventi veltīja pateicības vārdus gan skolas vadībai un skolotājiem, kuri palīdzēja augt, gūt zināšanas un pilnveidoties, gan klasesbiedriem, kuri skolas laiku padarīja krāsaināku un draudzīgāku. Klātesošie piedzīvoja atgriešanos pagātnē, jo absolventi, kuri pabeidza skolu pirms 10 gadiem (klases audzinātājs Sergejs Zabarovskis), piedāvāja video, kuru viņi izveidoja un rādīja savā izlaidumā, veltot pateicības vārdus skolotājiem un pārējiem skolas darbiniekiem. 

Īpaši sirsnīgi tika sagaidīti bijušie skolotāji, kuri skolā vairs nestrādā vai tagad jau ir pelnītā atpūtā, tomēr saikni ar skolu nezaudē un interesējas par notikumiem skolā, par kādreizējo skolēnu panākumiem. Uz tikšanos bija ieradies sporta skolotājs Vjačeslavs Čerkasovs, latviešu valodas skolotāja Valda Dūdele, direktora vietniece un matemātikas skolotāja Svetlana Miņina, angļu valodas skolotāja Alla Valoviča, direktora vietniece un latviešu valodas skolotāja Agnese Jurģīte, matemātikas skolotāja Helena Kovale, arī direktora vietniece un bioloģijas skolotāja Larisa Dubovska, kura atkal ir atgriezusies skolas pedagogu rindās un māca dabaszinības. Bijušie skolotāji pēc kopīgā pasākuma tika aicināti pie īpaši viņiem klāta galda, lai kopīgi pavadītu laiku un dalītos atmiņās par saviem skolā nostrādātajiem gadiem.

            Aktu zālē viesus ar saviem priekšnesumiem priecēja skolas muzikālie kolektīvi un arī skolēni, kuri patstāvīgi bija sagatavojuši sveicienus visiem tikšanās dalībniekiem: Darija Banceviča, Anželika Ustinova, Antons Pizāns un Artēmijs Šniparkovs.

Lai dotu iespēja atcerēties skolas vēsturi un pierādīt savas zināšanas par to, visiem klātesošajiem tika piedāvāta Kahoot viktorīna, bet tās uzvarētāji saņēma dāvanas ar skolas simboliku (krūze, zibatmiņa, kancelejas piederumu organizētājs). Jautrus mirkļus visiem sagādāja ar īpašības vārdiem kopīgi papildinātais sacerējums par skolas gadiem.

            Pēc kopīgā pasākuma bijušie absolventi izstaigāja skolu un atzinīgi novērtēja notikušās pozitīvās izmaiņas, iegriezās skolas muzejā (šo iespēju visaktīvāk izmantoja 1985. gada absolventi), kā arī devās uz kādreizējām klases telpām un apciemoja savus bijušos skolotājus.

Uz tikšanos šoreiz bija atnākuši vairāk nekā simts 3. vidusskolas absolventu un vairāk nekā astoņdesmit 9. vidusskolas absolventu.

Šogad uz absolventu tikšanos pulcējās Daugavpils 3. vidusskolas un Daugavpils 9. vidusskolas beidzēji, bet jau nākamgad februāra pirmajā sestdienā Daugavpils Zinātņu vidusskolā ieradīsies pirmie jaunizveidotās skolas absolventi! Uz tikšanos ar triju skolu absolventiem 2024. gadā!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
izglītības metodiķe
Anita Pleša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search