Muzejs piedāvā – pils, bruņinieki un dāmas

Š.g. 21. decembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6.e klases skolēni izmantoja programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu un apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja nodarbību “Viduslaiku bruņinieki un Dinaburgas pils”.

Nodarbība bija aizraujošs ceļojums pagātnē, kas stāstīja par krustnešu karagājieniem, bruņojumu, ieročiem, neieņemamu piļu celtniecību. Zēni iejutās bruņinieku lomā un piedalījās bruņinieku iesvētīšanas ceremonijā, savukārt meitenēm bija iespēja uzlaikot galvassegas un justies kā viduslaiku aristokrātu dāmām.

Tā kā tuvojas viskošākie un visgaidītākie svētki – Ziemassvētki, mūsu gids piedāvāja apmeklēt arī Ziemassvētku ekspozīciju, kur skolēni varēja uzzināt, ko dāvināja cilvēki pagātnē, un apskatīt ar rokām darinātus eglīšu rotājumus.

Paldies programmai „Latvijas skolas soma” par šo iespēju, jo tas bija ne tikai lietderīgs un izzinošs, bet arī izklaidējošs pasākums I semestra noslēgumā.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6.e klases audzinātāja
Karina Truskovska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search