No mamutiem līdz tehnoloģiju sasniegumiem

Klases rudens ekskursijā mēs, 7.d klases skolēni, apmeklējām nelielo ciemu Eksi, kas atrodas netālu no Tartu pilsētas. Šajā ciemā atrodas Ledus laikmeta centrs, kas ir unikāls visā Baltijā. Ledus laikmeta centra apmeklētāji var rast priekšstatu par to, kā izveidojusies pasaules un Igaunijas daba. Centrā ir apskatāmas arī interaktīvas filmas un ikviens var piedalīties spēlēs, kas ļauj vairāk iepazīt Ledus laikmetu. Mēs uzzinājām par ledus nozīmi mūsdienās, cilvēka lomu klimata izmaiņās un kādi ir bijuši ledus laikmeta iemītnieki, tai skaitā zobenzobu tīģeris, platragu briedis un mamuti.

Pēc ieskata ledus laikmetā mēs devāmies uz Zinātnes centru AHHAA (igauņu: Teaduskeskus AHHĀ), kas ir lielākais zinātnes centrs Igaunijā un Baltijas valstīs. Tas atrodas Tartu pilsētā. Zinātnes centra AHHAA mērķis ir popularizēt zinātni un tehnoloģijas, veicināt sabiedrības interesi un izpratni par zinātni. Ekspozīcija veidota, izmantojot interaktīvas metodes un spēles elementus. Lielākā daļa izstāžu veidotas pēc metodes “Izmēģini pats”, tāpēc mēs varējām paši visu izjust un izmēģināt. Eksponāti tehnoloģiju zālē atklāj tehnoloģiskos sasniegumus, kas tiek izmantoti ikdienā: parādīta trīšu sistēma, kas palīdz celt smagus priekšmetus, uzstādīta pasaulē lielākā Hobermana lode, kā arī ir iespēja braukt ar velosipēdu pa trosi pāri zālei.

Gan skolēniem, gan skolotājai un vecākiem šī ekskursija ļoti patika. Tika iegūtas jaunas zināšanas un neaizmirstami iespaidi! Un galvenais ir tas, ka visi ir vēl vairāk pārliecinājušies, ka mācīties var būt aizraujoši!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
7.d klases skolēni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search