Pirmsskolas audzēkņi apskata dzelzceļa staciju

Š.g. 29. novembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 10. un 9. grupas audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Daugavpils dzelzceļa staciju projekta “Mana dažādā – vienīgā Latvija” ietvaros.

Ekskursijas gaitā bērni vispirms no ārpuses apskatīja stacijas ēku, kura atrodas pilsētas centrā blakus Stacijas ielai. Pēc tam bērni iegāja uzgaidāmajā telpā, kur varēja  pasēdēt uz krēsliem, apskatīt MIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola ”Saules skola”” Bērnu mākslas skolas audzēkņu darbu ekspozīciju. Pie sienas bērni pamanīja ekrānu ar vilcienu sarakstu. Mazie ekskursanti uzzināja, ka Daugavpils stacija ir liela mezgla stacija, no kuras sākas līnijas uz Rīgu, Eglaini un Indru. Tajā pašā telpā atrodas biļešu kases, kur var iegādāties biļeti uz vajadzīgo vilcienu.

Pēc tam bērni izgāja uz perona. Viņi ievēroja, ka dzelzceļa darbinieki attīra sliedes no sniega un apskata tās, tāpēc mēs pārrunājām, kāpēc tas ir nepieciešams. Kopā visi apspriedām, uz kuru pusi ar vilcienu jābrauc, lai nokļūtu Rīgā.

Bērniem paveicās pavērot kravas vilcienu, kurš brauca garām.

Pēc ekskursijas bērni dalījās ar saviem iespaidiem un attēloja tos savos zīmējumos.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pirmsskolas izglītības skolotāja
Alina Velika

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena – 4. aprīlī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 –

Lasīt tālāk »

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search