Pirmsskolas audzēkņi apskata dzelzceļa staciju

Š.g. 29. novembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 10. un 9. grupas audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Daugavpils dzelzceļa staciju projekta “Mana dažādā – vienīgā Latvija” ietvaros.

Ekskursijas gaitā bērni vispirms no ārpuses apskatīja stacijas ēku, kura atrodas pilsētas centrā blakus Stacijas ielai. Pēc tam bērni iegāja uzgaidāmajā telpā, kur varēja  pasēdēt uz krēsliem, apskatīt MIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola ”Saules skola”” Bērnu mākslas skolas audzēkņu darbu ekspozīciju. Pie sienas bērni pamanīja ekrānu ar vilcienu sarakstu. Mazie ekskursanti uzzināja, ka Daugavpils stacija ir liela mezgla stacija, no kuras sākas līnijas uz Rīgu, Eglaini un Indru. Tajā pašā telpā atrodas biļešu kases, kur var iegādāties biļeti uz vajadzīgo vilcienu.

Pēc tam bērni izgāja uz perona. Viņi ievēroja, ka dzelzceļa darbinieki attīra sliedes no sniega un apskata tās, tāpēc mēs pārrunājām, kāpēc tas ir nepieciešams. Kopā visi apspriedām, uz kuru pusi ar vilcienu jābrauc, lai nokļūtu Rīgā.

Bērniem paveicās pavērot kravas vilcienu, kurš brauca garām.

Pēc ekskursijas bērni dalījās ar saviem iespaidiem un attēloja tos savos zīmējumos.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pirmsskolas izglītības skolotāja
Alina Velika

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search