Radošo domu darbnīca jauniešiem “Es būšu arhitekts” Rotko muzejā

Š.g.19. aprīlī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 10. c klases skolēni, kuri apgūst mācību priekšmetu “Dizains un tehnoloģijas”, piedalījās piektajā radošajā domu darbnīcā “Es būšu arhitekts”, kas notika sadarbībā ar arhitekti Artu Vagali.

Uz darbnīcu Rotko muzejā tika aicināti jaunieši, kurus interesē arhitekta profesijas izaicinājumi un rūp Daugavpils pilsētas attīstība.

Radošās darbnīcas ievadā bija neliela lekcija par publisko ēku arhitektūras tendencēm Latvijā, kā arī par 3D vides projektēšanu un BIM modelēšanas lietojumu.

Radošās darbnīcas turpinājumā dalībnieki pētīja Komandanta ielas Nr. 2 iekšpagalmu Daugavpils cietoksnī un diskutēja par tā labiekārtošanas iespējām, meklējot radošus un funkcionālus risinājumus mazo arhitektūras formu izvietojumam. Skolēniem bija iespēja praktiski izmantot jau esošās zināšanas maketu veidošanā un uz kartes veidot teritorijas plānojumu, ietverot tajā savas idejas par tā labiekārtošanu. Skolēni savas idejas prezentēja un ieguva atgriezenisko saiti no arhitektes Artas Vagales par izveidoto labiekārtošanas idejas risinājumu.

10. c klases skolēni mācību priekšmetā apgūst mācību tēmu “Vides dizains”, kā arī savas dzīvojamās telpas rasēšanu un maketu veidošanu, tāpēc iegūtā informācija un praktiskie ieteikumi bija ļoti lietderīgi, lai varētu uzlabot iesāktos rasējumus un veidot savas telpas maketus.

Liels paldies 10. c klases skolēniem, kuri piedalījās šajā pasākumā un bija aktīvi ideju ģeneratori, kā arī skolotājiem Juliannai Baranovskai un Naurim Kupcovam!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
dizaina un tehnoloģiju skolotāja
Agrita Jasāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ģimenes sporta diena

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam.Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Ģimenes sporta diena” 6. klasēm. Neskatoties uz

Lasīt tālāk »

Ģimenes svētkus svinam kopā

Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās īpašs pasākums, kas tika veltīts ģimenes svētkiem. Šo sirsnīgo notikumu organizēja 3. klašu skolēni un viņu skolotājas

Lasīt tālāk »

Pārbaudām zināšanas par Cietoksni

Šī gada 23. maijā notika pilsētas pasākums skolēniem “Cietoksnis – kultūras objekts un dzīvojamais rajons”. Pasākumā piedalījās Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klašu skolēni Jūnija Malinovska,

Lasīt tālāk »
Search