Sesto klašu skolēnu domas par barikāžu laiku

Kopš 1991. gada notikumiem 20. janvāris ir barikāžu aizstāvju atceres diena. Ņemot talkā programmas “Latvijas skolas soma” piedāvāto dokumentālo filmu ”Mūsu barikādes”,  Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klašu skolēni kopā ar klases audzinātājām pārrunāja to laiku notikumus. Pēc filmas noskatīšanās 6. c klases skolēni veidoja plakātus, kuros centās parādīt savu redzējumu par barikāžu laiku. 

Skolēni arī darbojās ar skolotājas Ludmilas Beļikovas izstrādātajām darba lapām, 6. e un 6. d klases skolēni dalījās ar iespaidiem par filmā redzēto.

Milana Svenča (6. e klase): “Man šķiet, ka interesanti šajā filmā bija skatīties uz barikādēm, redzēt, kā izskatījās cilvēki un kādi viņiem bija apģērbi. Cilvēki sēdēja un nakšņoja pie ugunskura. Cilvēki gribēja brīvību, neatkarību no cenzūras, gribēja izteikties. Es domāju, ka cilvēki izjuta bailes, kad sākās šāvieni, jo bija nogalināti un ievainoti cilvēki.”

NikIta Deņisenkovs (6. e klase): “Man liekas, ka cilvēkiem bija auksti un bail. Viņi nezināja, kas būs tālāk, kas būs rīt un kad viss beigsies. Visi pārdzīvoja un ļoti daudziem bija drūmas sejas.”

 Armands Kravalis (6. e klase): “Man patika filma, mēs varējām paskatīties no aculiecinieku puses, it kā mēs tur bijām. Es pārdzīvoju filmas laikā par ievainotiem un nogalinātiem cilvēkiem.”

Arīna Kubecka (6. d klase): “Man bija žēl cilvēku. Man ļoti nepatīk karš. Bija interesanti uzzināt, ko cilvēki darīja barikāžu laikā, ka viņiem nesa tēju, ēdienus un siltas drēbes.”

Romans Leonovs (6. d klase): “Es domāju, ka cilvēki, kuri izgāja un cēla barikādes, bija varoņi. Viņi gribēja dzīvot brīvi.”

Informāciju apkopoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas un literatūras skolotāja
Ināra Vērdiņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search