Spēle par un ap Eiropu

9. maijā tiek svinēta Eiropas diena, un šiem svētkiem par godu J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēnu Eiroparlamenta dalībnieki organizēja un paši novadīja pilsētas “Eirospēli” 5.-8. klasēm ar mērķi popularizēt Eiropas Savienību. Spēlē piedalījās septiņu pilsētas skolu komandas.

Skolēniem tika piedāvātas astoņas dažāda tipa stacijas ar Eiropas Savienības vēsturei, ģeogrāfijai, kultūrai un tradīcijām veltītiem interaktīvajiem uzdevumiem.

No Daugavpils Zinātņu vidusskolas spēlē piedalījās Evelina Korole (6. a klase), Sofija Markule (6. b klase), Timurs Iļjins (6. c klase), Romans Leonovs (6. d klase) un Nikita Deņisenkovs (6. e klase). Skolēni paplašināja savas zināšanas par ES un attīstīja sadarbības prasmes, strādājot komandā. Mūsu skolēni bija gana zinoši un spēja atrast atbildes uz spēles uzdevumiem – rezultātā tika iegūta godpilnā 3. vieta.

Par redzēto un piedzīvoto skolēni dalās savos iespaidos:

Romans Leonovs: ”9.maijā es ar saviem draugiem devos uz J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu Ä£imnāziju, lai piedalÄ«tos “Eirospēlē”. Es sākumā domāju, ka tā bÅ«s garlaicÄ«ga, parasta viktorÄ«na, bet es kļūdÄ«jos. Es to gribu nosaukt par Eiropas kvestu, jo mēs gājām pa kabinetiem un katrā bija neparasti, oriÄ£ināli, interaktÄ«vi uzdevumi. Visvairāk man patika “Valstis un pilsētas”, jo tur vajadzēja kartē mest Å¡autriņas un nosaukt pilsētu un valsti. Mēs ieguvām 3. vietu. un es gribētu vēlreiz tādā spēlē piedalÄ«ties.”

Evelina Korole: “Visu spēli izveidoja Skolas parlaments. Mēs gājām uz ceturto stāvu, kur mūs gaidīja direktora vietnieks. Pavisam bija astoņas stacijas, un katrā stacijā mums bija piecas minūtes, lai izpildītu uzdevumus. Noslēgumā visus punktus saskaitīja un pasniedza dāvanas.”

Sofija Markule: “Eiropas spēle bija ļoti interesanta un jautra, bet bija arÄ« grÅ«ti jautājumi, bet tas netraucēja sasniegt labu rezultātu! Visvairāk mÅ«su komandai patika stacija par ēdieniem, bija ļoti interesanti un varēja uzzināt daudz jauna. Paldies, ka man bija iespēja piedalÄ«ties!”

Timurs Iļjins: “Bija interesanti, patika gandrīz visas stacijas un bija labi paspēlēt komandā.”

Nikita Deņisenkovs: “Man ļoti patika spēle, jo tur visi mijiedarbojās. Eirospēlē bija dažādas stacijas, kur mēs pildījām interaktīvus uzdevumus. Visvairāk man patika uzdevums par ēdieniem, jo tika rādīts ēdiens un bija jānorāda, kura valstī tas ir nacionālais ēdiens. Es domāju, ka mēs nekādu vietu neiegūsim, bet viss gāja labi. Gribētu, lai mūsu skolā būtu līdzīga spēle un es varētu to vadīt.”

Pateicamies skolotājai Jūlijai Dričei un Ludmilai Beļikovai par komandu sagatavošanu konkursam, jauniešiem – par aktīvu piedalīšanos pasākumā!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
sociālo zinātņu un vēstures skolotāja
Ludmila Beļikova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search