3. e klases mācību ekskursija pa Sēlijas novadu

Jaukajā, saulainajā piektdienā, 22.septembrī, vecāku atbalstīti, Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. e klases skolēni devās mācību ekskursijā pa Sēlijas novadu.

Pirmā pieturas vieta bija Dvietes pagastā, Paula Sukatnieka dzimtas mājās „Apsītes”, kur tagad ir muzejs. Gide interesanti stāstīja par to, kā Pauls vēlējās, lai arī Latvijā augtu silto zemju augi. Izvēle apstājās pie vīnogu pieradināšanas pie mūsu klimatiskajiem apstākļiem. Skolēni varēja nogaršot dažādu šķirņu  vīnogas. Skolēni paši varēja izspiest ābolu sulu un to padzert.

Tālāk ceļš veda uz Bebreni, uz „Alpaku salu”, kur saimnieki audzē alpakas. Tie ir kamieļu dzimtas dzīvnieki, kas kā mājdzīvnieki tiek turēti Andu kalnos Dienvidamerikā. Saimnieks stāstīja, ka no alpakām iespējams iegūt vilnu 22 dabīgos toņos. Bebrenes “Alpaku salā” mīt dzīvnieki ar dažādu krāsu vilnu. Saimniece interesanti stāstīja par diega tapšanu un vilnas pārstrādi. Senajā skapī iespējams izvēlēties mīkstus un siltus adījumus, kas darināti no vietējo alpaku vilnas – cimdus, zeķes, šalles, dziju. Skolēni varēja izmēģināt roku alpakas dzijas vērpšanā.

Ekskursijas noslēgumā sekoja garšīgākā daļa – Dvietes īstais lauku saldējums, ko gatavo ģimenes uzņēmums no īsta piena un dabīgiem produktiem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. e klases audzinātāja
Olita Ļitvinska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search