Daugavpils Zinātņu vidusskolas trešo klašu skolēni dodas uz leļļu teātra izrādi „Un atkal Pifs”

Š.g. 20. septembrī visu Daugavpils Zinātņu vidusskolas trešo klašu skolēni devās uz Daugavpils Kultūras pili, lai noskatītos Rīgas leļļu teātra izrādi ‘Un atkal Pifs”. Šo iespēju piedāvāja kultūrizglītības programma „Latvijas skolas soma”.

Izrādes galvenie varoņi ir sunītis Pifs un runcis Herkuless, krustmāte Agate un krusttētiņš Tontons, viņu dēls Dudū. Šie personāži neprasa komentārus ne Francijā, kur pirms daudziem gadiem tos radīja franču karikatūrists Žans Arnāls, ne Latvijā, kur tie pazīstami jau vairākām paaudzēm gan kā komiksu grāmatu, gan leļļu teātra izrāžu varoņi. Dziesmas izrādei sarakstījis komponists Ivars Vīgners.

Refleksijā skolēniem vajadzēja diskutēt par visai sarežģītiem jautājumiem: “Vai pareizi ir melot, lai nenopelnītu sodu? Vai vajag piedot tam, kas dara pāri?” Skolēni savas domas izteica arī rakstiski. Un kā tad bez zīmējuma! Skolēni vēlējās uzzīmēt labsirdīgo sunīti Pifu, kurš jau 40 gadus priecē mazos lasītājus.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas skolotāja
Olita Ļitvinska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Cits Bazārs Rīgā

  Š.g. 2. decembrī septiņas Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) komandas gan no pamatskolas, gan vidusskolas posma piedalījās savu darinājumu tirdziņā “CITS BAZĀRS

Lasīt tālāk »

Vēsturei pa pēdām 

Š.g. 29. novembrī 10. b un 10. c klases skolēni ar kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu apmeklēja Rīgas Motormuzeju, kur apskatīja bagāto ekspozīciju un

Lasīt tālāk »
Search