Aizraujošā fizika Viļņā

Š.g. 3. oktobrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 10. a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju devās aizraujošā ekskursijā uz Lietuvu. Ekskursijas laikā tika apmeklēta  Moletas observatorija, kur varēja uzzināt interesantu un līdz šim nedzirdētu informāciju par astronomiju, tās vēsturi. Skolēniem bija lietderīgi uzzināt par Kopernika  devumu zinātnē. Īpašu interesi izraisīja milzīgs teleskops, kuru varēja aplūkot no visām pusēm, pat ieskatīties tajā. Tikai žēl, ka observatorijā mēs bijām dienas laikā un zvaigznes nevarēja redzēt.

Tad mēs devāmies uz Viļņas ilūziju muzeju, kur mums bija lieliska iespēja uzzināt ilūziju rašanās principus, saprast, kā mūs apmāna mūsu pašu redze un citas maņas. Tā bija ne tikai lieliska iespēja redzēt un izprast fizikas likumus darbībā, bet arī uzlabot savas angļu valodas zināšanas, jo ekskursija notika angļu valodā. 

Protams, mums bija arī brīvais laiks pilsētā. Mēs pastaigājāmies, fotografējāmies, baudījām rudens sauli un gardu karstu šokolādi ielas kafejnīcās.

Tā bija lieliska iespēja labāk sadraudzēties ar klasesbiedriem, pavadīt kopā laiku neformālajā vidē.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
10. a klases skolnieki
Dmitrijs Koļesņikovs un
Artjoms Darģelis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Cits Bazārs Rīgā

  Š.g. 2. decembrī septiņas Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) komandas gan no pamatskolas, gan vidusskolas posma piedalījās savu darinājumu tirdziņā “CITS BAZĀRS

Lasīt tālāk »

Vēsturei pa pēdām 

Š.g. 29. novembrī 10. b un 10. c klases skolēni ar kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu apmeklēja Rīgas Motormuzeju, kur apskatīja bagāto ekspozīciju un

Lasīt tālāk »
Search