Atklājam un izmantojam savas superspējas

Š.g. 17.oktobrī mēs, 8.c klases skolēni, bijām Daugavpils Valsts ģimnāzijā karjeras iespēju dienas pasākumā. Gājām ar interesi, jo sen nebija iespēju klātienē tikties ar vienaudžiem. Tur mēs parunājam ar biznesa lēdiju Jeļenu Dedeli, kura pārstāv kompāniju “Biznesa inkubators” un tagad palīdz citiem veidot biznesu. Viņas plānos ir publicēt žurnālu ar ieteikumiem visiem interesentiem. Jeļena pastāstīja, kā dzīve sniedz dažādas iespējas sevi attīstīt, piemēram, viņa pati mācījās Amerikā divus gadus.  Līdzās mācībām jaunībā Jeļena strādāja dažādos darbos. Tas palīdzēja viņai attīstīt savas komunikatīvās spējas, un no kautrīgas meitenes Jeļena pārvērtās par pozitīvu un atklātu sievieti.

Pasākumā varēja ne tikai smelties citu cilvēku pieredzi, bet arī izmēģināt sevi saskarsmē ar nepazīstamiem cilvēkiem. Mēs piedalījāmies dažādās aktivitātēs, uzzinājām, kādas mums ir superspējas. Veicot dažādus uzdevumus, mēs uzzinājām, kādas mums ir rakstura īpašības un izvēlējāmies vienu mums piemītošu superspēju. Kopā ar citiem skolēniem ar līdzīgu superspēju mēs strādājām vienā komandā. Izrādījās, ka esam gatavi kaut šodien atvērt savu juridisko biroju vai sniegt pakalpojumus viesnīcā, tirgoties ar dažādām precēm. Par to liecināja lietišķās spēles gaitā izvirzītās biznesa idejas. Katra komanda prezentēja savu ideju, un klātesošo klausītāju uzdevums bija atbalstīt idejas realizēšanu.

Kopīgi meklēt problēmu risinājumu, sasniegt kompromisu ir interesanti un pamācoši. Skolēni no dažādām skolām sevi uztvēra kā kolēģus kopīgo mērķu sasniegšanā. Tā bija pirmā vērtīgā pieredze topošo biznesmeņu karjerā.

Dalībnieku aktivitāti pasākumā stimulēja iespēja iegūt vērtīgas balvas. Diskusijas laikā tika  apbalvoti labāko jautājumu autori, tai skaitā arī mūsu klasesbiedrene Sofija Čaplinska. Un viņa iesaka apmeklēt pasākumus, kuros skolēni varēs paklausīties cilvēkus, kuriem  jau ir daudz panākumu karjerā.

Savus iespaidus atklāja:

Sofija Čaplinska,

Daniels Jakovļevs,

Nikolajs Cvečkovskis,

Ivars Sīlis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Esam kopā!

Š.g. 30. maijā notika Daugavpils Zinātņu vidusskolas 11. a klases skolēnu un viņu vecāku kopīgais pasākums “Esam kopā!” Skolēni bija sagatavojuši nelielu radošu programmu, lai

Lasīt tālāk »

Ekskursija uz Jēkabpili

Š.g. 30. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju Marinu Borisovu devās ekskursijā uz Jēkabpili. No rīta laiks

Lasīt tālāk »