Tik daudz atklājumu vienā dienā!

Š.g. 14.oktobrī 9.d un 9.a klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātājiem Sergeju Zabarovski un Olgu Vasiļjevu devās ekskursijā un apmeklēja Tartu pilsētu Igaunijā.

Ekskursija Tartū iepatikās, jo bija daudz dažādu notikumu, kā arī saulainā rudens diena dāvāja mums pozitīvu noskaņojumu.

Pirmām kārtām mēs devāmies pēc piedzīvojumiem uz AHHAA zinātnes centru.  Visvairāk ieinteresēja AHHAA centra sporta aktivitāšu izstāde, kur varēja izmērīt savu spēku, reakciju un koordināciju ne tikai skolēni, bet arī vecāki un skolotāji.

Skolēniem bija arī iespēja praktiski izdzīvot fizikas līkumu ietekmi uz savu ķermeni, saprast, kā strādā sadzīves tehnika, brīnīties par vizuālajām ilūzijām, padziļināt savas zināšanas par sava ķermeņa darbību un uzbūvi.

Skolēnus arī pārsteidza dabas vēstures muzejs, kurš Tartu Universitātes zinātņu un tehnoloģiju fakultātē eksistē jau 220 gadus.

Tajā varēja iepazīties gan ar ģeoloģijas, augu, sēņu kolekcijām, gan vietējiem dzīvniekiem un dzīvniekiem no tālajām valstīm, kā arī ļoti reti sastopamām parādībām, piemēram, kā “žurku karalis” vai seno dzīvnieku skeletiem. Bija interesanti uzzināt, ka Tartu dzīvojošie skolēni un bērnudārzu audzēkņi apmeklē nodarbības Universitātes muzejā.

Ceram, ka mūsu atklājumi zinātnes pasaulē turpināsies ne tikai klasē, bet arī turpmākajās ekskursijās.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas

9.a klases skolniece

Liāna Ekalne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search