Cikos sākās mūsu demokrātija?

Š.g. 23. martā 12. a klases skolnieces kopā ar filozofijas skolotāju Jāni Punculi apmeklēja pasākumu diskusiju Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa”, kura tēma bija “Cikos sākas tava demokrātija?” Diskusijā piedalījas Rīgas pašvaldības vadītājs Mārtiņš Staķis, “Europe Direct Dienvidlatgale” centra vadītājs Oskars Zuğickis un 2022. gada “Eiropas cilvēks Latvijā” Reinis Pozņaks. Viņi jauniešiem atklāja savus stāstus par vidusskolas laika dzīvi, iesaistīšanos politikā un “drosmes pogas” atrašanu.

“Pasākums man ļoti patika, jo tajā valdīja ļoti draudzīga atmosfēra. Es gribētu arī pieminēt, ka politiķi bija labvēlīgi noskaņoti un uz uzdotajiem jautājumiem atbildēja tieši un atklāti. Bija interesanti dzirdēt arī par viņu dzīvi pirms lēmuma iesaistīties politikā, par ko viņi arī atklāti stāstīja,” saka 12. a klases skolniece Anastasija Ivanova.

“Pasākumā trīs nozīmīgie cilvēki, kas kādreiz bija tādi paši skolēni kā mēs, kuri varēja reizēm slikti uzvesties, ar savām problēmām un kuri nedomāja par kaut ko globālo, pastāstīja par savu dzīvi, domām un pieņemtajiem lēmumiem uzlabot cilvēku dzīvi, sākot no mazumiņa. Viņu stāsti pierāda, ka nav nekā neiespējama un var sasniegt augstus mērķus,” ar saviem iespaidiem dalās Karina Vaidere.

“Īpaši interesanti bija uzzināt par politiķu vienkāršo dzīvi, pirms viņi kļuva par tādiem, kādi viņi ir tagad. Patīkami bija arī redzēt un dzirdēt, ka viņi ļoti atklāti komunicē un zālē uztur draudzīgu, nepiespiestu atmosfēru,” atzīmē Darja Černiševa.

Diskusijas otrajā daļā skolēniem tika piedāvāts darbs grupās, kur viņi varēja attēlot savu Daugavpils “demokrātijas” karti, iezīmējot ceļu ar visdemokrātiskākajām Daugavpils vietām.

Darja Dimitrijeva stāsta: “Visvairāk patika darbs grupās, kur katrai grupai bija jāizveido ceļš ar visdemokrātiskākajām vietām Daugavpilī, pēc tam viens grupas dalībnieks gāja pie citām grupām, lai, izanalizējot viņu piedāvāto ceļu, izvēlētos vienu vietu, kura likās visinteresantākā.”

Kopumā diskusijas apmeklēšana bija lietderīga ikkatram klātesošajam, jo tajā bija svarīgi dzīves padomi, piemēram, ka vajag piecelties no dīvāna, lai sasniegtu savus mērķus, nav jābaidās utt., kā arī tā bija lieliska iespēja uzdot jautājumus Latvijā un Eiropā nozīmīgām personām un pārskatīt savu dzīvi.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
12. a klases skolnieces

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mūsu „Ēnotāji” 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. – 5. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba

Lasīt tālāk »
Search