Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas skolotāji piedalās darba ēnošanā Montesori bērnudārziņā Itālijā

No š.g. 20. marta līdz 24. martam Itālijas pilsētā Tranī Daugavpils Zinātņu vidusskolas direktora vietniece Vija Lipšāne un pirmsskolas izglītības skolotāja Jekaterina Malihina piedalījās darba ēnošanas mobilitātē Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu izglītības sektora projekta Nr. 2022-1-LV01-KA121-SCH-000052565 ietvaros.

Mobilitātes galvenie mērķi bija iepazīties ar Montesori metodikas pamatiem praksē, apmeklējot specializēto pirmsskolas izglītības iestādi “Dragonetti” Itālijā. Ēnošanas laikā bija iespēja vērot nodarbības un aktivitātes, kas notika atbilstoši Montesori metodikai, apmeklējot divas pirmsskolas izglītības iestādes pilsētā Trani, Itālijā. Uzņemošā organizācija dalījās pieredzē, kā organizēt mācību procesu, izmantojot Montesori mācību līdzekļus, kas veicina aktīvu mācīšanos, kritisko un analītisko domāšanu.
Bija iespēja praktiski iepazīties ar Montesori metodi, ar dažādām aktivitātēm un nodarbībām, kuras var viegli atkārtot savā skolā. Mobilitātes dalībnieki tika iepazīstināti ar teorētisko ieskatu Montesori skolas pedagoģiskajā pieejā un atbilstošiem didaktiskajiem materiāliem.

Lai labāk saprastu, kāpēc šī pedagoģiskā doktrīna ir tik unikāla, ir jāsaprot Montesori metodoloģijas moto. Tā ir diezgan vienkārša frāze: “Palīdziet man to izdarīt pašam!”

Brīvība mijiedarboties ar vidi tiek uzskatīta par dabiskāko veidu, kā veidot savus zināšanu un uzvedības modeļus. Līdz ar to visas bērnudārza aktivitātes tiek veidotas tā, lai šīs attiecības būtu labvēlīgas.

Pirmsskolas iestādē “Dragonetti” strādā pēc Montesori metodes, kur liela uzmanība tiek pievērsta videi, bērna fiziskajām, garīgajām un intelektuālajām vajadzībām. Viņa mācīšanās veidu nevar vadīt pieaugušais, bet tieši bērna daba nosaka viņa attieksmi, kas atšķiras atkarībā no vecuma. Bērns ir tas, kurš izvēlas priekšmetu un izmanto to atbilstoši savam attīstības līmenim un vecumam. Pedagogs ir starpnieks starp bērnu un vidi, viņš padara pēdējo psiholoģiski piemērotu bērna attīstībai.

Gūtā pieredze palīdzēs izmēģināt Montesori mācības idejas pirmsskolā un secināt, kā tās var veicināt bērnu izaugsmi, attīstību un pašvadīto mācīšanos, pašdisciplīnu, ievērojot drošības noteikumus. Dalīšanās pieredzē ir radījusi jaunas sadarbības un apmaiņas attiecības, kā arī draudzības attiecības starp valstīm un kolēģiem, kas strādā izglītībā.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Erasmus+ programmas akreditācijas projektu Nr. 2022-1-LV01-KA121-SCH-000052565 līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
direktora vietniece
Vija Lipšāne,
pirmsskolas izglītības skolotāja
Jekaterina Malihina

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pieminēt varoņus un nest gaismu

Lāčplēša dienā pieminot Latvijas brīvības cīņās kritušos karavīrus, 11. novembra vakarā visā Latvijā un arī Daugavpilī iedegās gaismas ceļi – notika Lāpu gājieni. Sava vieta

Lasīt tālāk »
Search