Cilvēki, kas iedvesmo

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 4. klaÅ”u skolēni, apgÅ«stot sociālās zinÄ«bas un vēsturi, veidoja prezentācijas, rakstÄ«ja, zÄ«mēja un stāstÄ«ja par cilvēkiem, kas viņus iedvesmo un kuriem viņi grib lÄ«dzināties. 

PersonÄ«bu klāsts bija ļoti plaÅ”s: politiÄ·i, dziedātāji, aktieri, sportisti, zinātnieki, sporta treneri, rakstnieki un skolēnu Ä£imenes locekļi. Tikpat plaÅ”a bija arÄ« varoņu Ä£eogrāfija: tika rakstÄ«ts gan par mÅ«smāju cilvēkiem, gan par slavenÄ«bām no tālajām zemēm.

Skolēni ar lielu aizrautÄ«bu veica Å”o mājas darbu, jo katrs vēlējās pastāstÄ«t par cilvēku, kuru viņŔ var saukt par personÄ«bu, kurai grib lÄ«dzināties un pārņemt viņa labākās Ä«paŔības.  

Lai gan personÄ«bu klāsts bija liels, skolēnu vērtÄ«bas bija lÄ«dzÄ«gas, jo katrs skolēns, atbildot uz jautājumu, kāpēc ir izvēlēts tieÅ”i Å”is cilvēks, nosauca tādas rakstura Ä«paŔības kā gudrÄ«ba, mērÄ·tiecÄ«ba, sirsnÄ«ba un centÄ«ba. 

No skolēnu stāstÄ«tā: 

Darja: “Mana mīļākā rakstniece ir Anna Sakse, es lasÄ«ju “Pasakas par ziediem”, man ļoti patika.”

Rolands: “Es nodarbojos ar paukoÅ”anu, tāpēc es izvēlējos stāstÄ«t par manu treneri JÅ«liju Vansoviču, es vēlos sasniegt tādus rezultātus kā viņa!”

Anna: “Kāpēc Volts Disnejs? Man patÄ«k multfilmas par princesēm, un mans sapnis ir apmeklēt Disnejlendu.” 

Veronika: “Mans vectēvs bija sporta skolotājs, viņa mīļākais sporta veids bija volejbols. VectētiņŔ gatavoja visgarŔīgākos pelmeņus pasaulē! Kaut arÄ« vectēvs ir aizgājis aizsaulē, viņŔ dzÄ«vo manā sirdÄ«….”

Tā bija unikāla iespēja vēl labāk iepazÄ«t skolēnus, uzzināt viņu vaļaspriekus un ieskatÄ«ties viņu iekŔējā pasaulē. 

Paldies skolēniem par Å”o iespēju! 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
sociālo zinību un vēstures skolotāja
JÅ«lija Driče 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprÄ«lis un maijs DaugavpilÄ« vienmēr saistās ar ā€œMākslas dienāmā€, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidÄ«gas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

LasÄ«t tālāk Ā»
Search