Cits Bazārs Rīgā

  Š.g. 2. decembrī septiņas Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) komandas gan no pamatskolas, gan vidusskolas posma piedalījās savu darinājumu tirdziņā “CITS BAZĀRS Rīgā”, kurš norisinājās T/c Domina Shopping.

        Pasākuma laikā pircējiem plašā klāstā bija pieejami skolēnu izstrādāti skaistumkopšanas, interjera, tehnoloģiju produkti, kā arī rotaļlietas, bižutērija, tekstila un pārtikas preces. Starp estētiskām un sadzīvē noderīgām precēm bija iegādājamas arī skolēnu veidotas pavisam unikālas un funkcionālas lietas. Pircējiem bija iespēja iegādāties preces klātienē tirdzniecības centrā vai arī, izmantojot savas viedierīces, ienākt vietnē jalatvia.lv/katalogs izvietotajos skolēnu veidotos e-veikalos un kaut ko pasūtīt ar piegādi uz mājām.

     Skolēni ne tikai tirgojās “Citā Bazārā”, bet arī tika vērtēti nominācijās, kurās labākos noteica pieredzējuši profesionāļi no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes. Apbalvošana noritēja trīs daļās – pamatskolas kategorijā, vidusskolas kategorijā un simpātiju balvu pasniegšana.

Par saviem iespaidiem stāsta Raimonds: “Bija interesanti mēģināt pārdot savu preci, komunicēt ar citiem, kas arī piedalās SMU projektā, un dalīties ar pieredzi. Labi, ka Lido bija pieejamas bezmaksas pusdienas, bet no 11.00 līdz 17.00 bija ļoti grūti stāvēt vienatnē un tirgoties, un uz beigām man vairs vispār nebija spēka. Protams, gribētos pārdot vairāk nekā sanāca. Bet, no otras puses, tagad nav jārada jauni produkti “Citam Bazāram” Daugavpilī. Bija interesanti paskatīties, ko citi dara, kādi viņiem ir stendi utt. Skaidrs, ka ir 270 dalībnieki un kādam ar vietu paveiksies vairāk, kādam mazāk. Žūrija trīs reizes pienāca ar aptuveni vienādiem jautājumiem, piemēram “Pastāstiet par savu produktu, ideju”. Esmu ieguvis jaunu pieredzi, kas vienmēr ir labi.”

Par tirdziņā pieredzēto stāsta Darja:Neskatoties uz to, ka mēs nepārdevām tik, cik plānojām, es domāju, ka tas bija labi pavadīts laiks. Plānoju uzlabot savu uzņēmumu.  Žūrija deva man padomu, ka mani adītie ziedi ir unikāli, jo to viņi redzēja pirmo reizi un rekomendēja attīstīt šo virzienu. Kopumā intervija bija veiksmīga un viņiem, kā sapratu, mūsu uzņēmums patika. Arī daudzi cilvēki, kuri nenopirka neko, paņēma vizītkartes (mēs izveidojām jaunas) un teica, ka uzrakstīs. Daudzi cilvēki interesējās par mums, no kurienes mēs esam, kad uzzināja, ka no Daugavpils, jautāja arī par pilsētu. Neskatoties uz visu, mums patika piedalīties šajā gadatirgū.”

Paldies skolēniem un skolotājai Jeļenai Salogubei par skolēnu atbalstu “Citā Bazārā”, kā arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības satura nodaļas metodiķei karjeras izglītības jautājumos Santai Čeirānei par organizēto autobusu uz Rīgu!

Tagad skolēni cītīgi gatavojas, lai pārsteigtu visus 16. decembrī tirdzniecības centrā “Ditton nams” Daugavpilī.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
uzņēmējdarbības skolotājs
Nauris Kupcovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search