Daba, tradīcijas un gards saldējums

Pavasara izskaņā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. a klases skolēni devās izglītojošā un aizraujošā ekskursijā, kuras laikā apmeklēja vairākas ievērojamas vietas.
Pirmais pieturas punkts bija putnu sala Dvietes palienēs, kur skolēni ar aizrautību vēroja stārķus, pīles, strazdus un citus putnus. Skolēni uzzināja daudz jauna par dažādu putnu sugu paradumiem un ikdienas dzīvi.
Ekskursijas turpinājumā skolēni apmeklēja senas latgaliešu mājas, kurās bija iespēja iepazīties ar mūsu senču dzīvesveidu un tradīcijām. Skolēni uzzināja par māju uzbūvi un tradicionālajiem darbarīkiem. Šis apmeklējums palīdzēja bērniem izprast vēsturisko mantojumu un tā nozīmi mūsdienu kultūrā.
Turpinot savu ceļojumu, skolēni apmeklēja alpaku parku, kur viņus sagaidīja draudzīgie un ziņkārīgie dzīvnieki. Bērni uzzināja par alpaku dzīves īpatnībām, tostarp par vērtīgo alpaku vilnu un “melno zeltu”. Viņi arī uzzināja, ka alpakas aizstāv savu teritoriju, un par to, kā tās komunicē savā starpā. Bērni ar lielu interesi klausījās stāstījumu un vēroja alpakas to dabiskajā vidē.
Viena no ekskursijas īpašajām pieturām bija Dvietes dzirnavas. Skolēni uzzināja par dzirnavu vēsturi, to nozīmi vietējā kopienā un to, kā dzirnavas darbojās senatnē. Viņiem bija iespēja redzēt dzirnavu mehānismus darbībā un saprast, cik nozīmīga bija graudu malšana ikdienas dzīvē pirms moderno tehnoloģiju laikmeta. Bērni arī apskatīja vietējo amatnieku darbus, kurus bija iespējams iegādāties. Skolēni ar sajūsmu vēroja, kā tiek radīti dažādi rokdarbi, piemēram, keramika, koka izstrādājumi un rokdarbi.
Dienas noslēgumā skolēni devās uz saldējuma saimniecību, kur viņus sagaidīja gardais pārsteigums. Skolēniem bija iespēja degustēt dažādus saldējumus: karameļu, ķirbju, vaniļas, šokolādes un upeņu. Bērni priecājās par iespēju nobaudīt šos garšīgos saldējumus.

Šī ekskursija sniedza skolēniem daudz jaunu zināšanu un pieredzi, kā arī lielisku iespēju pavadīt laiku kopā ar klasesbiedriem dabā. Bērni atgriezās mājās priecīgi, ar aizrautību daloties iespaidos ar ģimeni un draugiem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. a klases audzinātāja
Alla Jerofejeva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search