Daugavpils skolēni uzsāk dalību projektā “KODS: L.A.U.K.I.-2”

            Š.g. 1. decembrī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Mūžizglītības centrs ar Britu Padomes pārstāvniecības Latvijā British Council Latvia atbalstu uzsāka projekta “KODS: L.A.U.K.I. -2” īstenošanu, tiekoties ar projekta dalībniekiem Jelgavas pilī.

            Projektā piedalās Rīgas, Daugavpils, Olaines, Ķekavas un Ludzas novadu/ pilsētu latviešu un mazākumtautību jaunieši kopā ar karjeras konsultantiem.

            No Daugavpils pilsētas projektā “Kods L.A.U.K.I.-2” iesaistījās jaunieši no Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Daugavpils Zinātņu vidusskolas kopā ar saviem karjeras konsultantiem Daci Ozersku un Nauri Kupcovu.

            Pasākuma atklāšanā LBTU Mūžizglītības centra vadītāja Ilvita Švāne iepazīstināja  dalībniekus ar projekta uzdevumiem: iepazīt uzņēmējdarbības iespējas Latvijas attīstībai būtiskās nozarēs: mežsaimniecība, lauksaimniecība, pārtikas tehnoloģija, vide un veterinārā medicīna, sniedzot daudzveidīgu skatījumu, praktisko pieredzi un reālās dzīves piemērus. Papildus jaunieši uzzināja arī par izglītības iespējām un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē apgūstamajām programmām.

Lai jaunieši gūtu izpratni par izglītības un darba pasaules sasaisti, savā pieredzē dalījās uzņēmēja Ilona Dabiņa-Bicka, pastāstot, kā tika izveidots un attīstās kooperatīvs “LATRAPS”.

Pasākuma turpinājumā projekta dalībnieki prezentēja arī savu pilsētu un skolu, kā arī piedalījās  aktīvā tūrisma centra “Eži” vadītāja Rolanda Melbārža organizētajās aktivitātēs, kas saliedēja izveidotās komandas.   

Kā atzīst Daugavpils skolēni, projekta dalībnieki, pasākumā viņi ir guvuši pieredzi, strādājot komandā un sadarbojoties ar citiem skolēniem. Projekts ir iedvesmojis jauniešus turpmākajam darbam un jaunām idejām. Šī pieredze sniedz jauniešiem motivāciju attīstīties, pilnveidoties, kā arī gūt vērtīgas zināšanas neformālā vidē un veidā. 

Informāciju sagatavoja un apkopoja:
Daugavpils Valsts ģimnāzijas
pedagoģe karjeras konsultante
Dace Ozerska,
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pedagogs karjeras konsultants
Nauris Kupcovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search