Daugavpils Zinātņu vidusskola ēno!

     Š.g. 5. aprīlī visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem “Ēnu diena”.

     No Daugavpils Zinātņu vidusskolas 7-12. klašu posma ēnošanā piedalījās trīsdesmit skolēni  (8., 9., 10., 11. un 12.klašu audzēkņi). Skolēni  bija izvēlējušies “ēnot” Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju un viņa 1. vietnieku, Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālistu, Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbinieku, SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” struktūrvienības “Centra poliklīnika” klientu apkalpošanas vadītāju, VAS „Latvijas dzelzceļš” tehniskās uzraudzības inspektoru, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas karjeras konsultantu. Vairāki skolēni devās arī uz Rīgu, uz Latvenergo ēnot inženierus, kā arī Swedbank konsultantus.

    Skolēni šajā dienā ieguva ļoti daudz, iepazīstoties ar darba specifiku, prasmēm, kuras jāattīsta, zināšanām, kuras jāapgūst, un valodām, kuras jāzina, ja vien viņi vēlas iegūt profesiju konkrētā jomā.

Par “Ēnu dienā” gūtajiem iespaidiem skolēni vēlas pastāstīt arī citiem.

Solvita Maļina (12. b klase) saka: “Man patika ēnot ārstu endokrinologu, internistu Daugavpils Reģionālajā slimnīcā. Es uzzināju, kā patiesībā strādā ārsti slimnīcā, tai skaitā uzzināju par dažādām slimībām, diagnozēm, manipulācijām, uzzināju, kā pareizi sazināties ar pacientiem, viņu radiniekiem, kā arī spēju atrast atbildes uz saviem jautājumiem.”

Viktorija Rjazanceva (12. a klase) par pieredzēto stāsta videosižetā

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pedagogs karjeras konsultants
Nauris Kupcovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search