Dizaina superbalva

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 10. klases skolēni dizaina un tehnoloģiju mācību stundās tēmā “Vides dizains” pētīja dizaina balvas, kas tiek pasniegtas par ilgtspējīgu dizainu un nopelniem dabas aizsardzībā.

Sākumā skolēni izpētīja balvas jēdzienu un konkrētus piemērus, kuros balvas tiek pasniegtas Latvijā, Latgalē un Daugavpilī par svarīgiem notikumiem. Pēc tam meklēja informāciju, kā izveidot balvu pašiem, kā jāizskatās dizaina objektam, lai to varētu nosaukt par apbalvojumu.

Nākamajā solī viņi skicēja un veidoja tehnisko zīmējumu savai dizaina balvai. Skolēni paši izvēlējās nozari un nosaukumu savam apbalvojumam, kurā vēlējās pasniegt balvu. Balvu nominācijas tika sadalītas četrās kategorijās: produkts, komunikācija, pakalpojums un vide.

Dizaina balva produktiem – piedāvā risinājumus mūsdienu problēmām un sniedz ieguldījumu dzīves kvalitātes uzlabošanā un sabiedrības attīstībā, neatstājot negatīvu ietekmi uz vidi.

Dizaina balva grafikas un komunikācijas risinājumiem – sniedz spēcīgus, saprotamus un iekļaujošus vēstījumus.

Dizaina balva pakalpojumiem – sniedz ieguldījumu dzīves kvalitātes uzlabošanā un sabiedrības attīstībā, neatstājot negatīvu ietekmi uz vidi. 

Dizaina balva vides risinājumiem – piedalās skaistas, ilgtspējīgas un iekļaujošas vides veidošanā.

Skolēni ar lielu interesi veidoja balvas, dodot tām radošus nosaukumus un darinot tās no daudzveidīgiem videi draudzīgiem materiāliem. Pēc tam savus darbus prezentēja klasesbiedriem, izstāstot par balvas mērķi un veidošanas procesu.

Ir jauki ne tikai saņemt, bet arī pasniegt kādam apbalvojumu par paveiktu nozīmīgu un svarīgu darbu!

Informāciju sagatavoja: 
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
dizaina un tehnoloģiju skolotāja
Agrita Jasāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ä¢imenes sporta diena

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam.Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Ģimenes sporta diena” 6. klasēm. Neskatoties uz

Lasīt tālāk »

Ģimenes svētkus svinam kopā

Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās īpašs pasākums, kas tika veltīts ģimenes svētkiem. Šo sirsnīgo notikumu organizēja 3. klašu skolēni un viņu skolotājas

Lasīt tālāk »
Search