Ekskursija uz Jēkabpili

Š.g. 30. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju Marinu Borisovu devās ekskursijā uz Jēkabpili.

No rīta laiks bija saulains un silts. Pirmais, ko Jēkabpilī ieraudzīja bērni, bija Sēļu sēta.

Te mūs gaidīja ļoti viesmīlīga saimniece, kura pastāstīja par senām latviešu tradīcijām un dzīvesveidu. Skolēni apskatīja dzirnavas, kalvi, pirti, koka aku un veco māju, kādā dzīvoja ģimenes Sēlijā.

Sēļu sētā skolēniem tika piedāvātas aktīvas atjautības, veiklības un ātruma spēles.

Pēc garšīga piknika mēs devāmies uz Krustpils pili. Te mūs gaidīja pils gide, kura pastāstīja par interesantiem un aizraujošiem pils noslēpumiem un spokiem. Ekskursijas beigās visi kopā devāmies veidot sveces. Katrs skolēns pagatavoja savu svecīti pēc senām latviešu tradīcijām.

Visi bērni un vecāki bija apmierināti un laimīgi par pavadīto dienu. Ar smaidu sejā un suvenīriem somā braucām mājās.

Paldies vecākiem par atbalstu!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. b klases audzinātāja
Marina Borisova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Rudens krosa stafetes

Š.g. 21. septembrī Stropu estrādē notika Daugavpils pilsētas rīkotās sacensības ”Rudens krosa stafetes 2023″. Daugavpils Zinātņu vidusskolas sportisti startēja veiksmīgi, pamatskolu grupā izcīnot 1. vietu

Lasīt tālāk »

Panākumi pludmales volejbolā

Š.g. 22. septembrī Ogrē notika Latvijas skolēnu 77. spartakiāde pludmales volejbolā. Sacensības notika divās vecuma grupās: 2004.– 2007.g.dz. un 2008.–2010.g.dz. Daugavpils Zinātņu vidusskola startēja ar

Lasīt tālāk »