Ēnu diena 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 37 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6.-12. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba vietām dzimtajā pilsētā un pat Rēzeknē, apzinātas savas intereses, vēlmes un vajadzības.

Veronika Zinovjeva apmeklēja IT kompāniju “Geidans Solutions” un uzzināja daudz par biznesa analītiķa darbu un citu darbinieku pienākumiem. Veronika uzskata, ka tas ir ļoti interesants un nestandarta darbs.

Lija Stepanova: “Es biju visās policijas ēkās. Visvairāk atmiņā palika īslaicīgās aizturēšanas centrs. Es daudz uzzināju par savu nākotnes profesiju un iestāšanos policijas koledžā.”

Andrejs Belouss: “Šodien, ēnojot pedagogu karjeras konsultantu, es sapratu, kur es patiešām vēlos strādāt. Es biju pārsteigts, ka manu stipro pušu un man piemērotākās profesijas noteikšana notika ar spēļu palīdzību. Šīs spēles attīstīja manas komunikācijas prasmes, un es vispār aizmirsu par kautrēšanos. Saņēmu padomus, kuri noteikti būs lietderīgi, izvēloties savu nākotnes profesiju.”

JÅ«lija Borune: “4. aprÄ«lÄ« es piedalÄ«jos “Ēnu dienā” un izmēģināju sevi “Daugavpils TÅ«risma informācijas centra (TIC)” konsultanta palÄ«ga darbā. Es uzzināju, kā notiek bukletu veidoÅ¡ana, informācijas/reklāmas publicēšana sociālajos tÄ«klos un ar ko nodarbojas TIC darbinieki. Izrādās, ka TIC konsultanti palÄ«dz ne tikai tÅ«ristiem, bet arÄ« vietējiem Daugavpils iedzÄ«votājiem ikdienas jautājumos. Man ļoti iepatikās piedalÄ«ties “Ēnu dienā”, un es iesaku visiem izmēģināt sevi kādā profesijā.”

Darija Majorova “Ēnu dienu” pavadīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) kolektīvā. “Mēs veicām netiešo sirds masāžu, intubāciju, uzzinājām, kā rīkoties, ja cilvēks zaudē samaņu, apskatījām ātrās palīdzības aprīkojumu un apmeklējām transportlīdzekļus. Mēs klausījāmies interesantus stāstus par dažādiem notikumiem darba laikā, uzdevām jautājumus. Šī pieredze deva man motivāciju iet tālāk uz savu mērķi un kļūt par NMPD darbinieku.”

Daniels Dobrovskis: “Brauciens uz BENU aptieku bija izglītojošs un interesants. Mazliet par BENU aptieku pasaulē uzzināju no vispārējās lekcijas Zoom. Aptiekā izmēģināju un sagatavoju zāles degunam, uz iepakojuma uzlīmēju etiķeti. Nedaudz uzzināju par aptiekās ražoto zāļu vispārējām cenām, par zāļu pasūtīšanu un piegādi aptiekā, par zāļu atrašanās vietu un to veidiem aptieku sistēmā. Tur satiku arī diezgan daudz jaunu farmaceitu un viņu palīgu, kā arī uzzināju par farmaceita izglītības iegūšanu Rīgas Stradiņa universitātē un LU. Man ļoti patika viss, īpaši darba kolektīvs. Uzzināju, ka farmaceita pienākumos un iespējās ietilpst ne tikai medikamentu tirdzniecība, bet arī daudzas citas funkcijas.”

Anna Lukjančika: “Šodien es ēnoju zobārstu Rēzeknē. No sākuma visus ēnotājus ļoti laipni sveica medicīnas centra vadītāja un pastāstīja par profesijas būtību, atbildību un nākotnes iespējām. Pēc tam man bija iespēja vērot, kā strādā zobārste ar savu asistentu. Man ļoti patika, ka pēc pacienta aiziešanas zobārste deva iespēju apskatīt citas ēnotājas zobus, lietojot spoguli un sūkni. Zobārste stāstīja par katra zoba veselības stāvokli uz šo brīdi un kā saprast, kā un kad to būs nepieciešami izārstēt. Vēlāk mēs apskatījām jau izrautus zobus ar dažādām patoloģijām. Bija ļoti būtiski izvēlēties vienu no zobiem un ar speciālo urbšanas uzgali urbt zoba veco plombu un pēc tam plombēt no jauna. Esmu priecīga un pateicīga zobārstei par tādu iespēju praktiski iegūt iemaņas šajā profesijā.”

Ruslāna Jevdakimovai, pateicoties Daugavpils Centra poliklīnikai un tajā strādājošam personālam, bija iespēja ne tikai iepazīties ar fizikālās terapijas māsas, bet arī fizioterapeita, kardiologa un vēl citu profesiju pārstāvju darbu šajā iestādē. “Man patika māsu un ārstu attieksme pret pacientiem un ēnotājiem, jo ar draudzīgu pieeju mums bija iespēja pašiem pamēģināt dažādas procedūras, piemēram, kardiogrammu un amplipulsu, kā arī brīvi uzdot interesējošus jautājumus.”

Maksims Širins: “Šodien bija lieliska diena. Es daudz uzzināju par ugunsdzēsēju darbu, kā strādā ugunsdzēsēju mašīna, man ļāva uzvilkt ugunsdzēsēja darba apģērbu. Mums stāstīja dzīves gadījumus, mūs iepriecināja ar tēju un saldumiem. Paldies!”

Paldies skolēniem par dalību, lai karjeras ceļš tikai turpinās, iepazīstot jaunas profesijas un paplašinot redzesloku!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pedagogs karjeras konsultants
Nauris Kupcovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ä¢imenes sporta diena

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam.Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Ģimenes sporta diena” 6. klasēm. Neskatoties uz

Lasīt tālāk »

Ģimenes svētkus svinam kopā

Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās īpašs pasākums, kas tika veltīts ģimenes svētkiem. Šo sirsnīgo notikumu organizēja 3. klašu skolēni un viņu skolotājas

Lasīt tālāk »
Search