Daugavpils skolēni noslēdz  dalību projektā “KODS: L.A.U.K.I.-2”

            Š.g. 12. aprīlī Daugavpils apvienotā komanda – Daugavpils Valsts ģimnāzija & Daugavpils Zinātņu vidusskolas piedalījās projekta “KODS: L.A.U.K.I. -2” noslēguma pasākumā Jelgavā, Jelgavas pilī.

            Projekta laikā dalībniekiem bija iespēja gūt izpratni par lauku dzīvesstilu un vērtībām, dažādām uzņēmējdarbības iespējām lauku teritorijās, praktisko pieredzi un piedzīvot reālus dzīves piemērus, tādējādi veicinot kritisko domāšanu un medijpratību. Tāpat skolēni uzzināja par digitālā mārketinga iespējām lauku uzņēmējdarbības un dzīvesveida popularizēšanai jauniešu auditorijās pilsētās.

Noslēguma pasākumā notika komandu sagatavoto video filmiņu prezentācijas par uzņēmumiem, kurus projekta laikā komandas apmeklēja.

            Daugavpils jaunieši veidoja video filmiņu par lauksaimniecību, kur atspoguļoja projektā iesaistīto uzņēmumu stāstus par dibināšanas aizsākumiem, uzkrāto pieredzi, izaicinājumiem, darbības principiem, produkciju klāstu, pieejamajiem pakalpojumiem, vērtībām un citām noderīgām atziņām, kā arī ļāva ieskatīties, kas slēpjas aiz uzņēmumu durvīm. Reklāmas rullītis tapa par uzņēmumiem ZS “Kotiņi” un SIA “Griķu rezidence”.

Noslēguma pasākuma ietvaros komandai bija iespēja iepazīt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Pārtikas tehnoloģiju fakultāti, Vides un būvzinātņu fakultāti un Lauksaimniecības fakultāti.     

Kā atzīst Daugavpils skolēni, projekta dalībnieki guvuši pieredzi, strādājot komandā un sadarbojoties ar citiem skolēniem. Projekts ir iedvesmojis jauniešus turpmākajam darbam un jaunām idejām. Šī pieredze  sniedz jauniešiem motivāciju attīstīties, pilnveidoties, kā arī gūt vērtīgas zināšanas neformālā vidē un veidā. 

Paldies British Council Latvia un LBTU Mūžizglītības centram par iespēju piedalīties projektā “Kods: L.A.U.K.I.-2”, kas deva iespēju ieskatīties Latvijas lauku uzņēmēju vidē.

Paldies par sadarbību Daugavpils Valsts ģimnāzijai, Daugavpils Zinātņu vidusskolas 10. b klases skolniecēm Anastasijai Lakizo, Annai Bugajevai, Sofijai Ignatjevai, Juliannai Pozdņakovai un par atbalstu Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei.

Informāciju sagatavoja un apkopoja:
Daugavpils Valsts ģimnāzijas
pedagoģe karjeras konsultante
Dace Ozerska
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pedagogs karjeras konsultants
Nauris Kupcovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ģimenes sporta diena

Kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks, un veselīgs sports ir nepieciešams ikvienam.Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā notika “Ģimenes sporta diena” 6. klasēm. Neskatoties uz

Lasīt tālāk »

Ģimenes svētkus svinam kopā

Š. g. 22. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolā norisinājās īpašs pasākums, kas tika veltīts ģimenes svētkiem. Šo sirsnīgo notikumu organizēja 3. klašu skolēni un viņu skolotājas

Lasīt tālāk »

Pārbaudām zināšanas par Cietoksni

Šī gada 23. maijā notika pilsētas pasākums skolēniem “Cietoksnis – kultūras objekts un dzīvojamais rajons”. Pasākumā piedalījās Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klašu skolēni Jūnija Malinovska,

Lasīt tālāk »
Search