Iepazīstam modes un dizaina vēsturi

Š.g. 13. decembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas  11.-12. klašu skolēni, kuri apgūst kursu komplektu “Digitālais dizains un interaktīvie mediji”, devās kultūrizglītības programmas ‘Latvijas skolas soma” atbalstītā mācību ekskursijā uz diviem dizainam veltītiem muzejiem Rīgā.

Modes muzejā skolēni apmeklēja modes vēsturei veltīto izstādi un dažādu laikmetu tērpiem veltīto interaktīvo ekspozīciju. Interesanti bija uzzināt, kā tapusi modes vēsture. Sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu veidotā izstāde “Melns, balts, sarkans” piedāvāja ieskatu trīs visu laiku ietekmīgāko krāsu uztverē un vēsturē, skatītā caur modes prizmu. Eksponāti aptver laikposmu no 19. gadsimta līdz pat mūsdienām.

Nodarbības laikā skolēni mēģināja atbildēt uz dažādiem jautājumiem: “Kas ir skice?”, “Kāpēc vieni attēli piesaista mūsu uzmanību, bet citi nē?”, “Kas ir siluets?”, “Kas ir tēls jeb stils?” Pēc tam skolēniem bija iespēja iejusties modes dizainera lomā, izveidojot apģērbam savu unikālo dizainu, izmantojot skicēšanas tehniku.

Modes muzejs ir apvienots ar veikalu un kafejnīcu, kurā var padzerties tēju un iedziļināties neparastā modes vēstures gaisotnē.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skolēni apskatīja ekspozīciju “Dizaina process”, kas iepazīstina ar Latvijas dizainu no 20. gs. 60. gadiem līdz mūsdienām un atbild uz jautājumu par dizaina lomu sabiedrībā. Skolēniem muzejā notika arī nodarbība “Iepazīsti dizainu”, kuras laikā skolēni izveidoja un prezentēja neparastu dizaina produktu.

Ekskursijas laikā tika atkārtots, kas ir dizaina process, un uzzināts, kā top jaunie dizaina produkti. Skolēniem īpaši patika Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja keramikas ekspozīcija un iespēja pielaikot vēsturiskos tērpus Modes muzejā.

Mums bija laiks arī apskatīt Rīgas Ziemassvētku rotājumus, kas sniedza estētisko gandarījumu.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
dizaina un tehnoloģiju skolotāja
Jeļena Salogube

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search