Pirms Ziemassvētkiem tapa mēbeles… čiekuram

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 11. klašu skolēni dizaina un tehnoloģiju stundā saņēma uzdevumu: izzināt vienu no dizainerus visvairāk interesējošām tēmām – krēsla izveidi.

Sākot uzdevumu, bija svarīgi izpētīt dažādas sēdmēbeles un definēt, ko īsti nozīmē dizaina termins “funkcionalitāte”.

Uzdevuma gaitā skolēni izveidoja stabilu mēbeli, lai tajā varētu ērti iesēdināt konkrētu lietu, piemēram, čiekuru. Lai mēbele atbilstu priekšmeta izmēram, būtu proporcionāla un funkcionāla, skolēni eksperimentēja ar dažādiem materiāliem un ar to savienošanas veidiem, un arī ar kopējo krēsla vizuālo tēlu, izvērtējot to no dažādiem rakursiem.

Ja jūsu čiekuram ir nepieciešams krēsls, iedvesmoties tā izgatavošanai varat skolas 2. ēkas pirmajā stāvā, kur atklāta 11. klases skolēnu darbu izstāde “Mēbeles čiekuram”.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
dizaina un tehnoloģiju skolotāja
Julianna Baranovska 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena – 4. aprīlī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 –

Lasīt tālāk »

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search