Iepazīstam robežsarga profesiju

Šogad 5. aprīlī Latvijā notiks “Ēnu diena”, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Mēs to darām ar prieku arī citās dienās, pateicoties vecākiem par sadarbību un uzaicinājumiem.

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. d klases skolēni kopā ar klases audzinātāju L. Beļikovu apciemoja muitas kontroles punktu “Silene”, lai iepazītos ar robežsarga profesiju.

Ksenija Vasiļjeva sagatavoja nelielu aprakstu: ”Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. d klases skolēni veica brīnišķīgu ceļojumu uz Silenes muitas kontroles punktu. Šajā ekskursija mēs uzzinājām, kā norit darbs muitas kontroles punktos uz ārējās robežas, veicot transporta pārvadāto kravu vai pasažieru kontroli. Skolēniem bija iespēja iepazīt muitas darba daudzveidību: uzzināt, kā norit muitas kontrole kravas un vieglajiem transporta līdzekļiem, kā muitas kontrolē izmanto īpašus tehniskos līdzekļus un iesaista darba suņus. Mums arī pastāstīja, kādas preces ievest Latvijā ir aizliegts. Apmeklējot šo punktu, jauniešiem bija iespēja iepazīt dažādas ēkas, kurās tiek īstenotas svarīgas funkcijas. Ar to darbību iepazīstināja norīkotais darbinieks – Juris Stikans, kurš pastāstīja par pārvaldes sistēmas darbību, nepieciešamajām kompetencēm darbinieku ikdienā, tādējādi ļaujot paplašināt skolēnu zināšanas par darba pasauli šāda veida iestādē.”

Visiem skolēniem bija interesanti uz vietas ieraudzīt, kā notiek ikdienas darbs. Viņiem piedāvāja izpētīt dokumentus un atrast mašīnu, kuru vajadzētu apsekot. Un, protams, pats interesantākais bija tikties ar kinologiem un novērot, kā strādā suņi.

Paldies Olgai Živuhinai par ekskursijas organizēšanu, kā arī vecākiem par atbalstu un transporta finansēšanu. Liels paldies Jurim Stikanam par aizraujošo stāstījumu! Vēlamies ieteikt visiem apmeklēt šo vietu!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6. d klases audzinātāja
Ludmila Beļikova un
6. d klases skolniece
Ksenija Vasiļjeva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Rudens krosa stafetes

Š.g. 21. septembrī Stropu estrādē notika Daugavpils pilsētas rīkotās sacensības ”Rudens krosa stafetes 2023″. Daugavpils Zinātņu vidusskolas sportisti startēja veiksmīgi, pamatskolu grupā izcīnot 1. vietu

Lasīt tālāk »

Panākumi pludmales volejbolā

Š.g. 22. septembrī Ogrē notika Latvijas skolēnu 77. spartakiāde pludmales volejbolā. Sacensības notika divās vecuma grupās: 2004.– 2007.g.dz. un 2008.–2010.g.dz. Daugavpils Zinātņu vidusskola startēja ar

Lasīt tālāk »