Ieskatīšanās pagātnē

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 7.a, 7.b un 7.c klases skolēni Pilsoniskuma nedēļas ietvaros 1. semestra nogalē noskatījās divas programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātās latviešu filmas: “Cilvēka bērns” un “Vienīgā fotogrāfija”.

Jāņa Streiča filma “Cilvēka bērns” ļāva skolēniem iepazīties ar Latgales kultūrvēsturiskajām un sadzīves īpatnībām pagājušā gadsimta 20.-30.gados. Ar galvenā varoņa Boņa acīm skolēniem bija iespēja iepazīt bērna dzīves uztveri, galvenās vērtības, lauku dzīvi dzimtas lauku mājās, izdzīvot gadskārtu ritumu ar visiem puiku priekiem un nedienām. Skolēni pirmoreiz iepazinās ar latgaliešu valodas skanējumu un izrunu, jo filma ir uzņemta latgaliski.

Filmā “Vienīgā fotogrāfija” parādīti notikumi laika sprīdī no 1918.gada 17. novembra vakara un līdz 18. novembra dienai, kad notiek svinīgā valsts proklamēšanas akta sagatavošana, šī pasākuma aizkulises un tā svarīgākās daļas norise. Praktiski vienas nakts un puses dienas laikā daži cilvēki – mākslinieki, politiķi Gustavs Zemgals un Kārlis Ulmanis un vēl daži palīgi ļoti sarežģītā sociālā, ekonomiskā un politiskā situācijā īstenoja ideju par Latvijas valstisko neatkarību. 7.klašu skolēniem šī filma deva iespēju ielūkoties un labāk izprast Latvijas vēstures svarīgās lappuses.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas skolotāja
Nora Kokiņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search