Īpašais un aizraujošais septembra notikums – “Zinātnieku nakts”

Katru gadu, kad saule pietuvojas horizontam un naktis kļūst aizvien garākas, Latvijā un citur Eiropā notiek kaut kas īpašs un aizraujošs – “Zinātnieku nakts”. Šis notikums paver iespēju iegrimt zinātnes un tehnoloģiju brīnumos, sastopoties ar pasaules labākajiem prātiem un izklaides pasākumiem, kas ir gan izglītojoši, gan jautri. Un, protams, šogad “Zinātnieku nakts” solās būt vēl pievilcīgāka un aizraujošāka nekā jebkad agrāk.

Daugavpils Universitāte mums piedāvāja daudzas interesantas un interaktīvas aktivitātes, kas attiecas uz dažādām zinātnes un kultūras jomām.

Astronomisko observatoriju ekskursijas apmeklētāji ieguva ieskatu teleskopa darbībā, uzzināja par tā uzbūvi un astronomijas vēsturi, kā arī varēja piedalīties interaktīvās lekcijās par astronomiju un jaunākajiem atklājumiem. 

DNA pēdu meklēšanas spēle sniedza iespēja atklāt “DNS pēdas” un gūt izpratni par bioloģijas jomu.

Koksngraužu fauna piedāvāja apskatīt vietējās koksngraužu sugas un demonstrēja vaboļu kolekciju.

Fizikas eksperimentos tika atklāts, cik skaista un interesanta ir fizika.

Zoodārza iemītnieku apmeklējums sniedza zināšanas par zoodārza misiju un iespēju tuvāk iepazīties ar dzīvniekiem un to uzvedību.

Ar spēļu “Invazīvās sugas Latvijā” palīdzību apmeklētāji tika iepazīstināti ar invazīvajām sugām, lai saprastu to bīstamību.

“Vērtību veidošana” – aktivitāte par personīgām un kopējām vērtībām.

Romas kultūras nospiedumu izpēte piedāvāja liecības par Itālijas (Romas impērijas) kultūras ietekmi uz Latvijas kultūras mantojumu.

“Psiholoģija ikvienam” bija iespēja iepazīties ar psiholoģijas teorētiskajām un praktiskajām zināšanām.

Ebreju svētku kaleidoskops sniedza zināšanas par ebreju kalendāru un svētku tradīcijām.

“Zinātnieku nakts” nav ierobežota tikai ar zinātniskiem pētījumiem un eksperimentiem, tā piedāvāja arī dažādas kultūras un izklaižu aktivitātes, piemēram, danču meistarklasi, mūzikas koncertus, mākslas darbnīcas un viktorīnas.

“Zinātnieku nakts” ir lieliska iespēja iepazīt dažādas zinātnes jomas un piedalīties izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs. Šis pasākums sniedza iespēju izbaudīt zinātnes brīnumus un vienot zinātni ar izklaidēm visām vecuma grupām. Turklāt tas piedāvāja iespēju sajust zinātnes tuvumu un svarīgumu mūsu ikdienas dzīvē!

Liels paldies šī pasākuma organizētājiem par lielisko pasākumu, mēs guvām daudz patīkamu emociju un ar nepacietību gaidīsim nākamo zinātnei veltīto notikumu!

Pasākumu apmeklēja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
11. b klases skolniece
Laura Jačenkova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search