Zinātnieku nakts – interesanta un noderīga katram

“Zinātnieku nakts” ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kuru var apmeklēt katru gadu septembra pēdējā piektdienā. Šis pasākums tiek organizēts Eiropas Savienības valstu augstskolās, lai visi varētu plašāk izpētīt jaunas inovācijas un zinātnieku darbu, kā arī rosinātu jauniešus iedziļināties zinātnēs.

Šogad 29. septembrī arī mūsu Daugavpils Universitātē (DU) kārtējo reizi notika Zinātnieku naktij veltītie pasākumi, kur visiem interesentiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar ķīmiju, fiziku, bioloģiju un citu zinātņu saistošiem noslēpumiem, apmeklēt laboratoriju un astronomisko observatoriju un iejusties studējošo lomā.

Visa universitāte bija aprīkota ar dažādām nelielām stacijām, kur varēja apskatīt dzīvas būtnes, veikt kādu ar zinātnēm saistītu eksperimentu, kā arī uzzināt daudz interesantu faktu. Šīs aktivitātes vadīja DU docētāji un studenti, kuri ar prieku bija gatavi dalīties ar savu pieredzi un pastāstīt, kas mūs gaida, ja mēs gribam saistīt savu dzīvi ar kādu no šīm zinātnēm.

Mums, kā skolēniem, kuri padziļināti mācās ar medicīnu saistītās zinātnes, bija ļoti interesanti iesaistīties šajās aktivitātēs, tā ir ļoti laba iespēja visiem jauniešiem paplašināt savas zināšanas un aizraujoši un lietderīgi pavadīt laiku.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
11. b klases skolēni
Jegors Šalkovskis,
Diāna Junele,
Anastasija Jefimova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vasaras skoliņa topošajiem pirmklasniekiem!

Aicinām reģistrēt topošos pirmklasniekus nodarbībām Vasaras skoliņā-2024, kuras notiks no 20.08.2024. līdz 23.08.2024. no plkst 9.00 līdz plkst. 13.10 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2.ēkā (18.novembra ielā 47)! Kontakti: 654

Lasīt tālāk »

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »
Search