Zinātnieku nakts – interesanta un noderīga katram

“Zinātnieku nakts” ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kuru var apmeklēt katru gadu septembra pēdējā piektdienā. Šis pasākums tiek organizēts Eiropas Savienības valstu augstskolās, lai visi varētu plašāk izpētīt jaunas inovācijas un zinātnieku darbu, kā arī rosinātu jauniešus iedziļināties zinātnēs.

Šogad 29. septembrī arī mūsu Daugavpils Universitātē (DU) kārtējo reizi notika Zinātnieku naktij veltītie pasākumi, kur visiem interesentiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar ķīmiju, fiziku, bioloģiju un citu zinātņu saistošiem noslēpumiem, apmeklēt laboratoriju un astronomisko observatoriju un iejusties studējošo lomā.

Visa universitāte bija aprīkota ar dažādām nelielām stacijām, kur varēja apskatīt dzīvas būtnes, veikt kādu ar zinātnēm saistītu eksperimentu, kā arī uzzināt daudz interesantu faktu. Šīs aktivitātes vadīja DU docētāji un studenti, kuri ar prieku bija gatavi dalīties ar savu pieredzi un pastāstīt, kas mūs gaida, ja mēs gribam saistīt savu dzīvi ar kādu no šīm zinātnēm.

Mums, kā skolēniem, kuri padziļināti mācās ar medicīnu saistītās zinātnes, bija ļoti interesanti iesaistīties šajās aktivitātēs, tā ir ļoti laba iespēja visiem jauniešiem paplašināt savas zināšanas un aizraujoši un lietderīgi pavadīt laiku.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
11. b klases skolēni
Jegors Šalkovskis,
Diāna Junele,
Anastasija Jefimova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena – 4. aprīlī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 –

Lasīt tālāk »

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search