Izglītojoša ekskursija Aglonas muzejos

6.c klases skolēni ar klases audzinātāju I.Jonāni, skolotāju J.Grinčišinu un bibliotekāri I.Iščenko š.g. 6.oktobrī devās izglītojošā ekskursijā uz Aglonu.

Pirmā mūsu pietura bija kara muzejs – ekspozīcijas zāle. Muzejā mums stāstīja par Otro pasaules karu. Redzējām daudz ieroču, ložmetēju, muzejā bija arī lādiņi, rācijas, militārais apģērbs, ēdamrīki, medaļas un citi piederumi. Ļoti interesantus faktus uzzinājām par karavīru dzīvi. Mums patika, ka varējām piemērīt militāro apģērbu, galvas cepures, naģenes, ķiveres, un bija iespēja pasēdēt motociklā un turēt ieročus. Visi klasesbiedri aktīvi iesaistījās un bildējās.

Otrā pietura bija Maizes muzejs, mums daudz stāstīja par maizi, kā to cep, kā aug rudzi un kā maļ miltus. Daudz uzzinājām par graudiem, to veidiem un sēšanas laikiem. Pēc stāstījuma mēs tikām aicināti ar cieņu izbaudīt maizes garšu. Dzērām tēju ar medu un ābolu pīrāgu.

Trešā pietura bija Pasta muzejs. Muzejā mums stāstīja par karalieni un Baltijas karali, kas bija pirmie un vienīgie karalis un karaliene, iepazīstināja ar ticības rašanās vēsturi. Pēc tam mēs uzzinājām par pasta veidiem: bišu pasts, baložu pasts,  pudeļu pasts un Ķīnas pasts. Interesanti tas, ka informāciju bitēm stiprināja pie spārniem. Uzzinājām, ka pastu nogādāja arī kaķi. Vislabākie informācijas nogādātāji bija tieši runči. Ja kaķenes nepabaroja, viņas gāja peļu medībās, bet runči bija pārāk slinki, tāpēc gāja uz to māju, kur viņus gaidīja ēdiens. Tāpēc, ja informāciju vajadzēja ātrāk nogādāt, to stiprināja runcim pie siksniņas vai spalvas. Pasta muzejā redzējām senos fotoaparātus, rakstāmmašīnas, ļoti interesanti bija iejusties pasta darbinieka lomā un spēlēt teātri. Lielākajai daļai skolēnu šī nodarbe sagādāja prieku.

Mūsu izglītojošās ekskursijas noslēgumā iegriezāmies Briežu dārzā, kur mīt dažāda veida brieži. Apskatījām briežus, uzzinājām interesantus faktus par šiem dzīvniekiem un to audzēšanu, kā arī tos pabarojām ar āboliem, burkāniem, maizi, cukīni un citiem veselīgiem dārzeņiem, kā arī izdevās dzīvnieciņus paglaudīt.

Paldies Timura vecmammai par aktīvo iesaistīšanos ekskursijas organizēšanā!

Iesakām arī citām klasēm apmeklēt Aglonas muzejus un Briežu dārzu!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

6.c klases skolniece

Jeļizaveta Boroņenko,

klases audzinātāja

Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search