Izglītojošas aktivitātes mazajiem zinātniekiem     

Š.g. 24. janvārī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. c klase kuplā sastāvā devās uz Daugavpils Inovācijas centru, lai piedalītos interešu izglītības programmas STEAM “Zinātnieku laboratorijas” nodarbībās, kuru tēmas bija “Debesskrāpji” un “Magnēti”.
      Skolēni aktīvi piedalījās apspriešanā, kur mūsdienās ir sastopamas augstceltnes, turklāt zināja, ka augstākais debesskrāpis pasaulē – Halīfa tornis (Burj Khalifa) atrodas Dubaijā.
      Nodarbības laikā, sadaloties grupiņās, no noteikta materiālu daudzuma skolēni mēģināja uzbūvēt savu brīnumaino iespējami augstāko debesskrāpi. Komandas darbs bija piepildīts ar savstarpēju palīdzību, saliedētību, idejām un kopīgu mērķi. Visas grupiņas veiksmīgi uzcēla savu visaugstāko debesskrāpi!


      Otrās nodarbības “Magnēti” uzdevumi bija:
– veidot priekšstatu par magnētiem un to izmantošanas veidiem;
– patstāvīgi izpētīt magnēta spēku un atrast „apslēptos dārgumus”;
– justies kā īstam varonim ar spēcīgu “roku-magnētu”.
      Pēc interesantas teorijas daļas mūsu jaunos zinātniekus visvairāk sajūsmināja eksperimenti ar magnētiem, kuros katrs varēja gan izpētīt dažādus magnetizējošus materiālus, gan ar plaukstu pacelt milzīgu skaitu saspraužu.
      “Apslēpto dārgumu” meklētāji ar magnēta palīdzību kastēs ar skaidām sašķiroja priekšmetus, kurus magnēts “atrada”, izpētot, ka ne visus metāla priekšmetus var atklāt ar magnētu.


Tās bija divas brīnišķīgas nodarbības, bet skolēni noteikti turpinās piedalīties arī citās šīs programmas aktivitātēs, ko gaida ar lielu nepacietību!
Pateicamies Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centram “Jaunība” un Daugavpils Inovāciju centram par iespēju piedalīties, kā arī par darbinieku uzmanību, profesionālo pieeju un sirsnību!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
2. c klases skolnieka Jaroslava Sizova māte
Jūlija Sizova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search