Izzināt vēsturi muzejā ir interesanti

21.decembrī, pateicoties programmai „Latvijas skolas soma”, 6.d klases skolēni devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai piedalītos izzinošā nodarbībā “Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas iepazīšana”. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Mūsu mērķis bija iepazīties ar kultūrvēsturisko mantojumu, apzināt mūsdienu pieredzi un veicināt skolēnu interesi un izpratni par mūsu pilsētu.

Skolēni ar lielu interesi apskatīja muzeja eksponātus, piedalījās aktivitātēs, minēja mīklas un klausījās gida stāstījumu.

Pēc muzeja apmeklējuma skolēni atklāja savas domas. Romans Leonovs: “Mēs uzzinājām, kā dzīvoja, strādāja, ģērbās, gatavoja ēdienus un svinēja svētkus mūsu senči. Viņu dzīve nebija viegla.”

Anastasija Vasiļjeva: “Es labprāt gribētu atnākt uz muzeju ar ģimeni, jo būtu interesanti vēlreiz visu apskatīt un parunāt par redzēto ar vecākiem.”

Vladislavs Demenkovs: “Man iepatikās interaktīvās spēles, kas ir izzinošas, bet nav tik skumīgas kā stāsti. Man patīk pašam pētīt informāciju.”

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6.d klases audzinātāja
Ludmila Beļikova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search